Innowacyjny car-sharing w Gdyni?

Gdynia rozpoczęła prace nad wprowadzeniem nowej usługi w transporcie, która ucieszy nie tylko mieszkańców. Car-sharing to wygodny sposób podróżowania będący alternatywą zwłaszcza dla osób nieposiadających własnego samochodu, przynoszący również wiele innych korzyści.

20.02.2017 Czytaj wiecej

W stoczni zwodowano ekologiczny prom

Zaledwie siedmiu minut będzie potrzebowała nowa jednostka, by całkowicie załadować zespół baterii. Hybrydowy prom typu „double-ended ferry” jest realizacją Crist S.A. dla fińskiego armatora – Finferries. Pływający pomiędzy Nauvo a Parainen statek pomieści 90 pojazdów i maksymalnie 372 osoby.

20.02.2017 Czytaj wiecej

Za nami Bal karnawałowy pod wodą

Za nami kolejny niezapomniany bal karnawałowy dla najmłodszych. W Gdynia Arenie nie zabrakło zabawy, śmiechu, muzyki i odrobiny magii. Wszystko to w otoczeniu podwodnej krainy, ponieważ w tym roku, motywem przewodnim balu karnawałowego była „Legenda o gdyńskich rybkach”.

19.02.2017 Czytaj wiecej

Dźwigam na barkach cały ten peron – tłumaczy witacz

Stowarzyszenie Traffic Design wysłało witacz z SKM Redłowo na kurs językowy. A tak naprawdę, od ponad miesiąca zachęcało swoich fanów do wymyślania nowych tekstów, które pojawią się na wyświetlaczu i będą umilały czas podróżnym, czekającym na kolejkę.

19.02.2017 Czytaj wiecej

Koncertowe portrety muzyków w GCF

Trójmiejscy muzycy i gwiazdy światowej sceny jazzowej są bohaterami wystawy fotografii Anny Rezulak. Zdjęcia można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 10 marca. Wstęp wolny.

18.02.2017 Czytaj wiecej

Konkurs na alternatywnych jurorów

Podczas finału 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oprócz profesjonalnej kapituły już po raz trzeci będą obradować jurorzy Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Miłośnicy sceny po przeczytaniu pięciu wybranych do finału sztuk i obejrzeniu ich czytań przyznają własną nagrodę.

18.02.2017 Czytaj wiecej

Połączone siły trójmiejskich cheerleaderek w USA

To będzie wyjątkowy występ. Pierwsza w historii Polski i Europy drużyna cheerleaderek złożona z tancerek pełnosprawnych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu w Stanach Zjednoczonych. Zawody odbędą się w Orlando na Florydzie w kwietniu tego roku. Dziewczyny z Cheerleaders FLEX Pomorze oraz Galaxy Team MDK Gdynia już szlifują swój układ.

17.02.2017 Czytaj wiecej

GDYNIA DESIGN DAYS 2017 - SZTORM

Znamy hasło tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days. Odwołuje się do nadmorskiej lokalizacji miasta. Głównym tematem 10. edycji wydarzenia będzie „sztorm”. Festiwal odbędzie się dniach 30 czerwca 9 lipca 2017 roku.

17.02.2017 Czytaj wiecej

Jabłka w gdyńskich szkołach, przedszkolach i hospicjach

Już sto tysięcy kilogramów owoców trafiło do dzieci i młodzieży w ramach akcji „Niesiemy Wam w darze polskie owoce”. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 jabłka dotarły do ponad 60 placówek oświatowych w 15 dzielnicach. Każdego miesiąca liczba odbiorców wzrasta.

16.02.2017 Czytaj wiecej

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Gdyni 2030

Dobiegają końca prace nad nowym programem rozwoju dla miasta – Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030. Ponieważ to cała gdyńska społeczność jest podmiotem nowej strategii, miała ona aktywny udział w procesie jej powstawania. Również teraz, kiedy czas na konsultacje zapisów projektu dokumentu, potrzebny jest jej głos. Między 15 lutego a 8 marca 2017 r. wszyscy gdynianie będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

15.02.2017 Czytaj wiecej

Dotacje dla gdyńskiego sportu

Ponad milion złotych przyznano gdyńskich klubom sportowym na pierwsze półrocze 2017 roku. Łącznie pozytywnie rozpatrzono 73 wnioski. Pieniądze otrzyma 50 klubów sportowych, między innymi: kluby piłkarskie, żeglarze, judocy, pływacy i lekkoatleci.

14.02.2017 Czytaj wiecej

Taneczny protest w walentynki

Już po raz drugi Gdynia dołączy do ogólnoświatowej akcji pod nazwą „One Billion Rising”. Polska nazwa akcji nosi tytuł – Nazywam się Miliard. Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewczyn. W Polsce przemocy fizycznej i seksualnej rocznie doświadcza od 700 tys. do miliona kobiet.

13.02.2017 Czytaj wiecej

Rusza trzecia REHakcja

Projekt REHakcja ma na celu integrację młodych mieszkańców Gdyni, którzy mają wspólne pasje i zainteresowania. Centrum Współpracy Młodzieży jest w trakcie poszukiwań pełnosprawnych wolontariuszy i osób z niepełnosprawnościami, które wezmą udział w trzeciej odsłonie projektu.

12.02.2017 Czytaj wiecej

Walentynki w muzycznym tonie

Przed nami najbardziej romantyczny dzień w roku. Walentynki w Gdyni można spędzić na wiele sposobów, a jednym z nich jest muzyka. Na zakochanych, ale również na singli czekają dwa muzyczne wydarzenia w Gdynia Arenie. Na początek, czyli 11 lutego Gala Disco Polo, a w Walentynki zagrają: Kortez, Anita Lipnicka i Ania Dąbrowska.

10.02.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

To bardzo ważny weekend dla wszystkich gdynian. W piątek 10 lutego świętujemy 91. urodziny miasta. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Nie zabraknie też sportowych, kulturalnych i naukowych przeżyć, podczas pokazu obrączkowania ptaków w Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Zapraszamy na weekend po gdyńsku.

10.02.2017 Czytaj wiecej

Gdynianin w drodze po Koronę Ziemi

Niedawno wrócił ze zwycięskiej ekspedycji na Masyw Vinsona na Antarktydzie, a już planuje kolejną ekstremalną wyprawę. Krzysztofa Sabisza od tytułu zdobywcy Korony Ziemi i pierwszego gdynianina, który będzie się mógł nim poszczycić, dzieli ostatni, dziewiąty i najwyższy szczyt na świecie - Mount Everest. Sukcesu i szczęśliwego powrotu życzył podróżnikowi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

09.02.2017 Czytaj wiecej

Gdyński festiwal filmowy w nowej formule

Znamy już datę filmowego święta. Odbędzie się w dniach 19-23 września 2017 r. Tegoroczne wydarzenie wraca do starej nazwy czyli Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dokonał też zmiany w regulaminie festiwalu i zdecydował o połączeniu funkcji dyrektora festiwalu i dyrektora programowego. Michał Oleszczyk, po upływie trzech kadencji, nie jest już dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

08.02.2017 Czytaj wiecej

Pomorskie sztormy i głosowanie na gdyńskie nominacje

Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni, piłkarz Arki Gdynia Marcus Da Silva, spektakle Notre Dame de Paris Teatru Muzycznego i Lot nad kukułczym gniazdem Teatru Miejskiego, a także Baltiq Plaza – to gdyńskie nominacje do Pomorskich Sztormów 2016. Laureatów poznamy 28 lutego podczas uroczystej gali na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

07.02.2017 Czytaj wiecej

Sprawdzą kondycję gdyńskiej ortografii

Ile pułapek językowych może się czaić w jednym tekście? Gdyńskie dyktanda pokazują, że całkiem sporo. Ortograficzni mistrzowie zmierzą się w niedzielę w Centrum Kultury w Gdyni. Chętni nadal mogą się zgłaszać do słownego pojedynku.

07.02.2017 Czytaj wiecej

Lodowa Mila - twardziel z Gdyni z rekordem Polski

Rekord Polski w pływaniu w lodowatej wodzie pobity. 4 lutego, w pobliżu gdyńskiej mariny, dokonał tego Piotr Biankowski – pływak ekstremalny i triathlonista, były rugbista Arki Gdynia.

06.02.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy