O świecie nieruchomości na Real Estate Impactor

W Gdyni rozpoczął się kongres rynku nieruchomości – Real Estate Impactor. Przez dwa dni samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy rozmawiać będą m.in. o nowych trendach na rynku nieruchomości i o tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Swoimi doświadczeniami i pomysłami podzielą się także przedstawiciele naszego samorządu.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Po raz czwarty odbywały się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Można było wejść, zobaczyć a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. To największe wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Witaj przyjacielu Zhuhai!

Jest miastem nadmorskim, na którego obszarze znajduje się 217 wysp, leży w prowincji Guangdong w delcie Rzeki Perłowej, liczy 1,6 miliona mieszkańców i właśnie zostało miastem zaprzyjaźnionym/siostrzanym Gdyni. W chińskim Zhuhai podpisano umowę, na podstawie której miasta będą realizowały szeroko pojętą współpracę.

21.05.2017 Czytaj wiecej

Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających.

21.05.2017 Czytaj wiecej

Wodna Fiesta na początek żeglarskiego sezonu

Gdyńska marina była dziś miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal zainaugurował sezon żeglarski na Pomorzu. To również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.

20.05.2017 Czytaj wiecej

Świat wokół nieruchomości - Real Estate Impactor

Jak zmiany w myśleniu o przestrzeni i nowe trendy na rynku nieruchomości przekuć w udany biznesowy pomysł? Tego m.in. dotyczyć będzie pierwszy kongres rynku nieruchomości – Real Estete Impactor. Do Gdyni już w najbliższy poniedziałek i wtorek, 22 i 23 maja, przyjadą samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita. Gdynia, jako miejsce eventu, wybrana została nieprzypadkowo. To miasto, które jakość życia i pracy zawsze stawia na pierwszym miejscu.

17.05.2017 Czytaj wiecej

Z Gdyni do Cannes przez Warszawę

Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej zmierzy się z najlepszymi twórcami z całego świata podczas tegorocznego 70. Festiwalu Filmowego w Cannes. Film Grzegorza Mołdy „Koniec widzenia” wybrano spośród 4843 obrazów i zakwalifikowano do konkursu filmów krótkometrażowych. Tuż przed rozpoczęciem canneńskiego święta, we wtorek, 16 maja, w kinie Kultura w Warszawie, film miało okazję obejrzeć grono zaproszonych gości. Na pokazie nie zabrakło znamienitych twarzy polskiego kina: Janusza Zaorskiego, Roberta Glińskiego, Juliusza Machulskiego, Danuty Stenki i wielu, wielu innych.

16.05.2017 Czytaj wiecej

Wodne kolektory na Zamenhofa - Opata Hackiego

Krajobraz rewitalizowanych części Gdyni zmienia się z tygodnia na tydzień. W Chyloni w obrębie Zamenhofa - Opata Hackiego trwają właśnie prace nad konstrukcją przyszłego wodnego kolektora, zaś na Babich Dołach rozpoczyna się budowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

13.05.2017 Czytaj wiecej

O rozwoju elektromobilności w PPNT

Polska technologia szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, miejski samochód elektryczny czy systemy car sharingu - to tylko niektóre tematy, które będą omawiane podczas spotkań i warsztatów organizowanych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Startujący w poniedziałek 15 maja projekt jest ważnym elementem rozwojowego przedsięwzięcia jakim jest Klastrer INNOeCAR w województwie pomorskim.

12.05.2017 Czytaj wiecej

Z Gdyni przez Puszczę Darżlubską

Puszcza Darżlubska rozciąga się na obszarze ponad 15 tysięcy hektarów w północnej części Kaszub. Na jej terenie znajdują się szlaki piesze i ścieżki rowerowe wiodące przez miejscowości Leśniewo, Redę, Ciechocino, Kąpino, Wejherowo. Klub Turystów Pieszych Morski Niedźwiedź zaprasza 13 maja na pieszą wędrówka po Puszczy Darżlubskiej.

12.05.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

Anomalie pogodowe nie nastrajały pozytywnie, ale wszystko wskazuje na to, że sytuacja się ustabilizowała i w pełni można się cieszyć z maja. Korzystając z okazji na Kamiennej Górze odbędzie się pokaz filmowy pod chmurką, w Gdynia Arenie powalczą najlepsi zawodnicy MMA, a PPNT Gdynia opanują drony. Zapraszamy na weekend po gdyńsku.

12.05.2017 Czytaj wiecej

Zostań policjantką, zostań policjantem

Marzy się Wam kariera prosto z serii pod znakiem CSI, ulubioną postacią filmową jest Brudny Harry, a jedyna para, jaka przychodzi do głowy, to policjanci z Miami? Marzenie może stać się rzeczywistością, bo pomorscy policjanci zachęcają wszystkie osoby, które są zainteresowane pracą w policji, do wzięcia udziału w zapisach.

12.05.2017 Czytaj wiecej

Jak cyfrowo sprzedawać i zarabiać?

Cyfrowa konwersja – główny temat zaplanowanej na 16 maja w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni czwartej edycji konferencji Pipeline Summit. Wystąpią na niej najlepsi specjaliści w tej dziedzinie z całego świata. Udział w wydarzeniu będzie unikalną okazją, aby polski biznes skorzystał z ich wiedzy.

12.05.2017 Czytaj wiecej

Pierwszy ogród społeczny w Gdyni powstanie na Oksywiu

Co może przynieść współpraca samorządu, organizacji pozarządowej i biznesu? Jak zwiększyć skuteczność pomagania poprzez innowacje? Bank Żywności w Trójmieście, organizacja na co dzień ratująca żywność przed zmarnowaniem i wspierająca potrzebujących, aby pomagać skuteczniej postanowiła pójść o krok dalej. Razem z Miastem Gdynia i firmą Target postanowiła założyć ogrody społeczne, które pomogą ożywić miejską przestrzeń, będą też istotnym elementem integracji społecznej.

10.05.2017 Czytaj wiecej

Udało się! Teatr pojedzie do gdyńskich dzielnic!

Blisko dwa miesiące zaciętej rywalizacji i ponad 35 tysięcy oddanych głosów. Teatr Gdynia Główna z projektem „Maska - spektakl plenerowy narzędziem rewitalizacji” uplasował się na trzecim miejscu konkursu grantowego i tym samym otrzyma aż 100 tysięcy złotych na zorganizowanie w gdyńskich dzielnicach niezwykłych akcji.

10.05.2017 Czytaj wiecej

Gdyńskie obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Po raz trzynasty w Gdyni odbędą się Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie zainauguruje przemarsz ulicą Świętojańską sprzed Urzędu Miasta na plac Grunwaldzki, gdzie odbędzie się festyn integracyjny. Start 10 maja o godz. 9.45.

09.05.2017 Czytaj wiecej

Gdyński prom popłynie do Islandii

Gdyńska stocznia Crist S.A. rozpoczyna prace nad budową nowoczesnego promu pasażersko-samochodowego dla islandzkiego armatora. We wtorek odbyło się pierwsze cięcie stali. Jednostka będzie obsługiwała wymagające kursy pomiędzy wyspami islandzkiego archipelagu Westmana.

09.05.2017 Czytaj wiecej

Rusza największy w Polsce Dron Festiwal!

Prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne a także przeglądy i konkursy filmowe – a wszystko to poświęcone dronom. Tak zapowiada się Dron Festiwal, który w sobotę 13 maja startuje w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

09.05.2017 Czytaj wiecej

W Gdyni powstanie Park Centralny

Już za trzy lata zieleniec przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni zyska zupełnie nowe oblicze. Powstanie park miejski, który ma stać się jednym z ulubionych przez gdynian miejsc spędzania czasu wolnego. Nowa wizja zagospodarowania przewiduje stworzenie przestrzenni wypełnionej urokliwą roślinnością, dającej oddech od codziennego zgiełku, ale także oferującej dodatkowe atrakcje, szczególnie dla rodzin i osób lubiących ruch na świeżym powietrzu. Szacowany koszt zrealizowania projektu to 35 milionów złotych.

09.05.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy