Piątka finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Znamy piątkę finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Kapituła konkursu obradowała w piątek 7 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcę 10. edycji poznamy w maju.

10.04.2017 Czytaj wiecej

Rower metropolitalny połączy Pomorze

Szybki, nowoczesny i spełniający swoją funkcję w stu procentach. Taki ma być Rower Metropolitalny, który połączy Trójmiasto i 14 pomorskich gmin, w tym: Rumię, Redę czy Władysławowo. Pierwsze rowery wyjadą w trasę w 2018 roku.

10.04.2017 Czytaj wiecej

Rzecznik Praw Obywatelskich wyróżnił Gdynię

Gdynia jest już oficjalnie laureatem II edycji konkursu „Złota Księga Dobrych Praktyk na rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Wyróżnienia wręczono w poniedziałek, 10 kwietnia, w Warszawie – w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Na uwagę komisji ekspertów zasłużył projekt „Spacery i mapy sentymentalne”, realizowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

10.04.2017 Czytaj wiecej

Uczniowie zwyciężyli smoga!

Uroczystą galą finałową połączoną z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga". W rywalizacji brali udział uczniowie klas III-VI szkół podstawowych w Gdyni. W sumie w konkursie uczestniczyło 188 uczniów z 27 gdyńskich placówek.

10.04.2017 Czytaj wiecej

W Gdyni rosną nowe gwiazdy programu Project Runway?

Uczniowie Technikum nr 4 w Gdyni reprezentowali miasto w Warszawie na ogólnopolskim konkursie kreowania ubioru Geometryczne Eksplozje. Młodzi twórcy przywieźli ze stolicy trzecie miejsce oraz wyróżnienie.

09.04.2017 Czytaj wiecej

Przystanek-bramka przed Stadionem Miejskim w Gdyni

Jest jedyny i niepowtarzalny na całym Pomorzu, a drugi w całej Polsce. Przystanek komunikacji miejskiej przy Stadionie Miejskim w Gdyni od dziś przypomina bramkę. Prezentację wiaty uświetnili swoją obecnością m.in. piłkarze Arki Gdynia - Damian Zbozień, Tadeusz Socha, Luka Zarandia i Przemek Trytko.

07.04.2017 Czytaj wiecej

W trosce o środowisko. Sprzęt dla Policji od miasta

Z budżetu Gdyni sfinansowany został zakup sprzętu do analizy środowiska podczas kontroli drogowych wykonywanych przez gdyńską Policję. Jest wśród nich zestaw do pomiaru hałasu i mobilny analizator spalin pojazdów. Sprzęt został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom 7 kwietnia i od dziś będzie służył zarówno policjantom, jak i mieszkańcom.

07.04.2017 Czytaj wiecej

Runmageddon dla wytrzymałych

Najbliższa sobota i niedziela w Kolibkach stoi pod znakiem ekstremalnego biegu. Sześciokilometrowa trasa usiana 30 przeszkodami to wyzwanie, którego podejmują się prawdziwi twardziele i największe fanki adrenaliny.

07.04.2017 Czytaj wiecej

Baltic Sea Business Mixer ponownie w Gdyni

Wspólne spotkanie, wymiana poglądów i nawiązanie nowych kontaktów w celu współpracy biznesowej w przyszłości – to nie wszystkie powody, dla których warto zainteresować się wydarzeniem Baltic Sea Business Mixer. Seminarium odbędzie się we wtorek 11 kwietnia w Muzeum Emigracji w Gdyni.

07.04.2017 Czytaj wiecej

Znani i lubiani odkrywali swoje kulinarne talenty

Kolejna edycja kulinarnego show „Znani i lubiani gotują z uczniami” za nami. W Zespole Szkół Hotelarsko–Gastronomicznych w Gdyni, samorządowcy, radni, przedsiębiorcy zmagali się o miano kulinarnego mistrza, a motywem przewodnim w kuchni była pierś z kurczaka.

07.04.2017 Czytaj wiecej

Wystartowali dla Mateusza

W tym biegu nie liczyło się podium. Najważniejszy był sam udział. W zawodach nie miało znaczenia, czy poruszasz się na wózku inwalidzkim, czy bez niego. Pięć kilometrów pokonali wszyscy razem. Na gdyńskim bulwarze zjawiło się kilkuset zawodników, którzy dążyli do wspólnego celu, by pomóc Mateuszowi.

07.04.2017 Czytaj wiecej

10 nowych autobusów linii R

W środę na linię Gdynia-Rumia wyjechało 10 nowych autobusów Mercedes Citaro 0530 C2. Nowoczesne pojazdy są wyposażone między innymi w moduł rekuperacyjny, czyli odzyskiwanie energii hamowania, co przyczynia się do redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. To nie jedyne zalety nowych „R”.

05.04.2017 Czytaj wiecej

Ponad 34 miliony zł dofinansowania na węzeł Karwiny

Gdynia otrzymała dofinansowanie na ważny projekt komunikacyjny w mieście. Dzięki unijnej dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Pomorskiego, miasto otrzyma istotne wsparcie przy przebudowie węzła Karwiny. Będzie on zlokalizowany przy powstającym właśnie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – u zbiegu ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców.

05.04.2017 Czytaj wiecej

Jazzpospolita w Uchu

Na swoim koncie mają około 300 koncertów w Polsce i Europie. Z sukcesami występowali m.in. na London Jazz Festival i Copenhagen Jazz Festival. Jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów – Jazzpospolita – wystąpi w gdyńskim Uchu w piątek 7 kwietnia.

05.04.2017 Czytaj wiecej

Winylowe obrazy w GCF

Nie można ukryć faktu, że płyty winylowe przeżywają drugą młodość. Powróciły do łask w pięknym stylu. Są odkrywane na nowo, na różnego rodzaju kiermaszach i w formie reedytowanych albumów w sklepach muzycznych i elektronicznych. W Gdyni możemy kupować czarne krążki również w nowym miejscu w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego, w towarzystwie wyjątkowej winylowej wystawy Agi Krysiuk.

05.04.2017 Czytaj wiecej

Eksplozja kreatywności. Za nami krajowy finał Odysei Umysłu

W pierwszy kwietniowy weekend blisko 1,5 tysiąca uczniów i studentów z całej Polski udowodniło w Gdyni, że młodzi ludzie potrafią kreatywnie myśleć i działać w duchu innowacji. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w hali Gdynia Arena odbył się 26. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. W konkursie twórczego rozwiązywania problemów wzięło udział 220 zespołów. Najlepsze z nich będą reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych w USA oraz na Festiwalu Europejskim, organizowanym w tym roku na Białorusi.

04.04.2017 Czytaj wiecej

Wiosenne porządki w dzielnicach

W tym tygodniu, czyli od 3 do 7 kwietnia, strażnicy miejscy pojawią się na ulicach Gdyni w zwiększonej liczbie, aby skontrolować czystość i porządek w mieście. Każdego dnia funkcjonariusze kontrolować będą inną dzielnicę.

03.04.2017 Czytaj wiecej

Park na Kamiennej Górze jeszcze piękniejszy

Przyjemne miejsca odpoczynku z ławkami i miejskimi hamakami, a także kąciki zabaw dla dzieci, ścieżki edukacyjne czy siłownia – to tylko niektóre pomysły, które ujęte zostały w projekcie zmieniającym park na Kamiennej Górze. W najbliższych tygodniach w Gdyni odbędą się konsultacje z mieszkańcami, które w efekcie mają doprowadzić do stworzenia jeszcze piękniejszego gdyńskiego zakątka.

03.04.2017 Czytaj wiecej

„Centrala Rękodzieła” na hali

W najbliższy weekend w Miejskich Halach Targowych odbędzie się Świąteczny Kiermasz Rękodzieła, Mody, Designu „Centrala Rękodzieła”. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00.

03.04.2017 Czytaj wiecej

Trening z olimpijczykiem

Jak trenować, to z najlepszymi. W niedzielę na pływalni Zespołu Szkół nr 7 w Gdyni, uczniowie należący do sekcji pływackiej klubu UKS Siódemka, odbył się trening pod okiem dwukrotnego wicemistrza świata Pawła Korzeniowskiego.

03.04.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy