Bilet do teatru za 500 groszy, czyli Dzień Teatru Publicznego w Gdyni

"- Za czym ta kolejka? - Za biletami do teatru!". Takie wymiany zdań będzie można usłyszeć 13 maja przed kasami dwóch gdyńskich teatrów. To za sprawą obchodzonego już po raz trzeci Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji nie tylko w Gdyni, ale w całej Polsce, będzie można wziąć udział w akcji „Bilet za grosze”.

24.04.2017 Czytaj wiecej

Światowy Dzień Ziemi

Gdynianie jak co roku aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Podczas corocznych wiosennych akcji, mieszkańy wzięli udział we wspólnym sprzątaniu, jednocześnie promując ekologiczne postawy. Obchody odbywają się na terenie całej Gdyni, a my zajrzeliśmy tym razem na Kolibki.

23.04.2017 Czytaj wiecej

Festyn z okazji Światowego Dnia Książki

Gdyńskich czytelników czekała w sobotę literacka uczta. Z okazji Światowego Dnia Książki na placu Grunwaldzkim przygotowano wiele atrakcji. Odbyły się warsztaty ilustratorskie, czytanie "Don Kichota" w oryginale, a zainteresowani mogli korzystać z punktu bookcrossingowego. Gościem specjalnym tego dnia był Michał Rusinek.

23.04.2017 Czytaj wiecej

Dołącz do gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge

Jeździsz rowerem? Dołącz do miejskiego zespołu i pomóż Gdyni zająć jak najlepsze miejsce w kolejnej edycji rowerowej rywalizacji European Cycling Challenge! Do drużyny można się zapisać m.in. w mobilnych punktach promocyjnych.

22.04.2017 Czytaj wiecej

12. R@port i 10. GND na horyzoncie

Po raz dwunasty spotkamy się w Gdyni z najlepszymi polskimi sztukami współczesnymi na festiwalu R@port. Na koniec poznamy zwycięskie sztuki w najważniejszych kategoriach i laureata 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Organizatorom festiwalu, zależało na tym, żeby każdy widz znalazł coś dla siebie. 12. R@port rusza 21 maja.

21.04.2017 Czytaj wiecej

CRIST rozwija współpracę z Francuzami

Samopodnośna barka Zourite budująca drogę nad brzegiem morza, dok pływający pozwalający na powiększenie powierzchni Księstwa Monako - to kontrakty, które w ostatnim czasie realizuje stocznia CRIST dla francuskich klientów Vinci i Bouyugues. Teraz przed Cristem nowe wyzwanie budowy bloków dla dwóch ponad 300-metrowych wycieczkowców firmy STX France – światowego potentata w budowie statków pasażerskich.

21.04.2017 Czytaj wiecej

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim. Partnerami tego przedsięwzięcia są samorządy, przedsiębiorstwa prywatne i placówki naukowe.

20.04.2017 Czytaj wiecej

W Muzycznym Brzechwa dla dzieci

Jan Brzechwa – klasyk literatury dziecięcej. Na jego poczuciu humoru wychowały się miliony. Dlatego tak chętnie powracamy do „Pchły Szachrajki”, „Lenia” czy „Samochwały”. Tym razem wiersze Jana Brzechwy stały się podstawą scenariusza nowej propozycji Teatru Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 kwietnia w południe.

20.04.2017 Czytaj wiecej

Bank Polski odzyska świetność jako luksusowy hotel

Najpiękniejsze skrzyżowanie w Polsce (jak twierdzą niektórzy), u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, wypięknieje jeszcze bardziej. W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego powstanie luksusowy butikowy hotel.

20.04.2017 Czytaj wiecej

Godzina dla sztuki

Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

20.04.2017 Czytaj wiecej

Święto gdyńskich czytelników

Gdyńskich bibliofili czeka prawdziwa literacka uczta. Przed nami 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Książki, który w mieście będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie. Podczas wydarzenia przygotowanego na placu Grunwaldzkim pojawi się między innymi Michał Rusinek, odbędą się warsztaty ilustratorskie i czytanie „Don Kichota” w języku Cervantesa.

19.04.2017 Czytaj wiecej

W „Ciapkowie” powstanie nowy pawilon dla kotów

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości, które planowane są w schronisku w ciągu najbliższych lat.

19.04.2017 Czytaj wiecej

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

17.04.2017 Czytaj wiecej

Dziennikarze i media służący Polonii uhonorowani

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii zostali dziennikarze ze Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii i Polski. Jury wybrało zwycięzców spośród sześćdziesięciu nominacji. Werdykt został ogłoszony w czwartek 13 kwietnia. Gala finałowa odbędzie się za nieco ponad miesiąc, 27 maja w Muzeum Emigracji w Gdyni.

13.04.2017 Czytaj wiecej

Tydzień myślenia o dizajnie

Dziś, 13 kwietnia, startują zapisy na wydarzenia organizowane w ramach „Design Thinking Week". To przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego można na własne oczy zobaczyć, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań. W tym roku festiwal odbywać się będzie w dniach 8-14 maja.

13.04.2017 Czytaj wiecej

Wielkanoc dla potrzebujących

Nadchodzą Święta Wielkanocne, w czasie których zasiądziemy do suto zastawionego stołu w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy mieszkańcy Gdyni mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Specjalnie dla nich co roku przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić uroczyste chwile.

13.04.2017 Czytaj wiecej

Gdynia odmieniona na wiosnę

Wiosenne porządki to nie tylko pozycja obowiązkowa w naszych domach. Miasto również zasługuje na uwagę. Zarząd Dróg i Zieleni korzysta z pogody i sukcesywnie sprząta pozostałości po zimie.

13.04.2017 Czytaj wiecej

Praca o Gdyni się opłaca

Startuje nabór do konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego „miasta z morza i marzeń”. Udział w nim mogą wziąć magistrzy, inżynierowie i doktorzy. Zwycięzcy otrzymają nie lada nagrody.

12.04.2017 Czytaj wiecej

"Koniec widzenia" powalczy o Złotą Palmę w Cannes

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes (Short Film Palme d'or).

12.04.2017 Czytaj wiecej

Piątka finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Znamy piątkę finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Kapituła konkursu obradowała w piątek 7 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcę 10. edycji poznamy w maju.

10.04.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy