Wielka Brytania ma Beara Gryllsa, a Gdynia Rafała Króla

Przemierzyłem cały świat – może o sobie powiedzieć Rafał Król, gdyński podróżnik, który opowiada o swoich przygodach w odległych zakątkach świata. Jeśli ktoś planuje dalekie wojaże i chciałby wiedzieć, jak się ubrać na pustynię, a na co uważać w dżungli czy na lodowcu, to Rafał zna na te pytania odpowiedź.

17.06.2017 Czytaj wiecej

Świętujemy 30. rocznicę wizyty papieża w Gdyni

W najbliższą niedzielę na placu przy Akwarium Gdyńskim odbędzie się koncert upamiętniający 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Gdyni. Wystąpią Natalia Szroeder, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, Rafał Brzozowski, Anna Jurksztowicz, Mieczysław Szcześniak oraz Elbląska Orkiestra Kameralna i Polski Chór Kameralny Jana Łukaszewskiego.

08.06.2017 Czytaj wiecej

Korzeniowski vs. Korzeniowski na gdyńskim Ironmanie

Dwaj wielcy sportowcy, to samo nazwisko i jeden cel. Robert i Paweł Korzeniowscy zmierzą się ze sobą podczas gdyńskich zawodów trathlonowych z serii IRONMAN 70.3 w charytatywnym pojedynku. Obaj zawodnicy intensywnie przygotowują się do zawodów, a w ostatnim czasie wspólnie podjęli się treningu sprinterskiego.

04.06.2017 Czytaj wiecej

Rosną przystanki PKM-ki w Gdyni

Trwają intensywne prace przy budowie przystanków PKM w Gdyni. Na Karwinach nad torami wzniesiona już została bramownica, zaś wkrótce rozpocznie się budowa ponad 23-metrowej kładki, która połączy oba perony. Na miejsce zostały dostarczone elementy konstrukcji małych, szklanych wiat peronowych. Ponadto trwa montaż elementów ozdobnych wiat przystankowych.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Gdynia wysoko w rankingu najbezpieczniejszych miast

Fundacja im. Roberta Schumana przy współpracy z Polityką Insight opublikowała właśnie raport „Europolis. Bezpieczne i otwarte miasta”. Klasyfikuje on 66 polskich miast na prawach powiatu pod kątem bezpieczeństwa ekonomicznego, publicznego, komunikacyjnego czy otwartości na innych. W rankingu głównym Gdynia zajęła 5. miesjce.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

Lato prawie zawitało do Gdyni na dobre, dlatego zajęć w plenerze nie brakuje. W ten weekend szczęśliwi będą zarówno wielbiciele książek, biorąc udział w drugim Weekendzie Literackim, jak i muzyki podczas Gdynia Blues Festival. Nie zabraknie też atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka w Gdyni.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Wskocz na pokład Stena Spirit

Raz w roku Stena Line organizuje Dzień Otwarty dla zwiedzających. Jest to nie tylko okazja, aby zwiedzić statek Stena Spirit od środka i zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla turystów, ale także skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych atrakcji. Na pokład promu będzie można wejść w piątek 2 czerwca w godz. 11.30-18.00. Wstęp wolny.

31.05.2017 Czytaj wiecej

Prestiżowe spotkanie ministrów kultury w Gdyni

Przez dwa dni, 1 i 2 czerwca, Gdynia będzie gospodarzem spotkania ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Przedstawiciele rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozmawiać będą o budowaniu spójnego wizerunku i tożsamości kulturowej państw członkowskich. Ministrowie wybiorą również laureata Międzynarodowej Nagrody Wyszehradzkiej za 2016 rok. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Prof. Jan Łopuski odznaczony

Profesor Jan Łopuski, gdyniani, oficer Armii Krajowej i naukowiec, został odznaczony Krzyżem 70-lecia Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. O przyznanie odznaczenia wystąpił Okręg Toruński Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Medal wręczył profesorowi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Nadchodzi 2. Weekend Literacki

Nadchodzi 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego zaplanowano warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-3 czerwca w różnych częściach miasta.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Miejskie Hale Targowe odzyskują przedwojenny blask

W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejny etap modernizacji Zespołu Miejskich Hal Targowych. To jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków w Gdyni.

26.05.2017 Czytaj wiecej

Błękitna flaga dla kąpieliska Śródmieście oraz Mariny Gdynia

Decyzją międzynarodowego jury w Kopenhadze Błękitna Flaga pozostaje w Gdyni na kolejny sezon. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały kąpielisko Gdynia Śródmieście oraz przystań jachtowa Marina Gdynia.

25.05.2017 Czytaj wiecej

Mural z dziecięcych marzeń

W Gdyni jest ich blisko 50 i zdobią zarówno kluczowe i popularne miejsca w mieście, jak i te, które nie zawsze są dostępne dla oka spacerowicza. Murale to dzieła artystyczne, z którymi każdy i to codziennie może obcować. Wczoraj nasze miasto oficjalnie wzbogaciło się o nowy promieniujący dziecięcym entuzjazmem mural. Nic dziwnego, ponieważ jego twórcy inspirowali się swoimi marzeniami.

25.05.2017 Czytaj wiecej

Filmowcy dla rodzin zastępczych - „Zwyczajna rodzina”

Od 22 maja ruszyła w Gdyni kampania „Zwyczajna rodzina”, propagująca ideę rodzicielstwa zastępczego. Oparta jest na trzech krótkich filmach, które stworzyli młodzi reżyserzy, absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska i Adrian Apanel.

23.05.2017 Czytaj wiecej

O świecie nieruchomości na Real Estate Impactor

W Gdyni rozpoczął się kongres rynku nieruchomości – Real Estate Impactor. Przez dwa dni samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy rozmawiać będą m.in. o nowych trendach na rynku nieruchomości i o tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Swoimi doświadczeniami i pomysłami podzielą się także przedstawiciele naszego samorządu.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Po raz czwarty odbywały się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Można było wejść, zobaczyć a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. To największe wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

22.05.2017 Czytaj wiecej

Witaj przyjacielu Zhuhai!

Jest miastem nadmorskim, na którego obszarze znajduje się 217 wysp, leży w prowincji Guangdong w delcie Rzeki Perłowej, liczy 1,6 miliona mieszkańców i właśnie zostało miastem zaprzyjaźnionym/siostrzanym Gdyni. W chińskim Zhuhai podpisano umowę, na podstawie której miasta będą realizowały szeroko pojętą współpracę.

21.05.2017 Czytaj wiecej

Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających.

21.05.2017 Czytaj wiecej

Wodna Fiesta na początek żeglarskiego sezonu

Gdyńska marina była dziś miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal zainaugurował sezon żeglarski na Pomorzu. To również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.

20.05.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy