Odlotowe Gdynia AEROBALTIC w sierpniu

Niebo nad Gdynią opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji "Gdynia AEROBALTIC powered by Lotos Air BP" czeka niesamowite artystyczne widowisko. Podniebny spektakl, którego kulminacyjnym momentem będzie wieczorne show, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia 2017 roku.

20.03.2017 Czytaj wiecej

Instrukcja obsługi grafiki

Mamy z nią do czynienia na co dzień. Idąc do księgarni, mijając plakaty filmowe w kinie, a nawet otwierając jakąkolwiek stronę internetową. Grafika otacza nas z każdej strony. O jej tajemnicach, ewolucji i znaczeniu opowie dyrektor Muzeum Miasta Gdyni dr Jacek Friedrich podczas najbliższej „Instrukcji obsługi sztuki”.

20.03.2017 Czytaj wiecej

Gdynia czeka na nowe inwestycje

Śródmieście Morskie, a także inne atrakcyjne tereny pod inwestycje w mieście, zarówno hotelowe, jak i biurowe – z taką biznesową ofertą jedzie na międzynarodowe targi MIPIM The World’s Leading Property Market 2017 Gdynia. Impreza, która odbędzie się w dniach od 14 do 17 marca w Cannes, to jedne z największych targów nieruchomości na świecie. Nasze miasto będzie się promować na metropolitalnym stanowisku Invest in Pomerania.

13.03.2017 Czytaj wiecej

REHakcja - przyjaźń i wolontariat

Samotność to problem, z którym zmaga się wiele osób niepełnosprawnych. By przeciwdziałać tej formie wykluczenia, gdyńskie Centrum Współpracy Młodzieży stworzyło projekt REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu. Jego celem jest aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych.

13.03.2017 Czytaj wiecej

Dlaczego Gdynia jest miastem przyszłości? To proste!

Gdynia oferuje wszystkie uroki wielkiego miasta, ale zarazem jest bardzo kompaktowa – mówi wiceprezydent Katarzyna Gruszecka - Spychała, w wywiadzie dla serwisu rt.tv. W rankingu należącego do grupy Financial Times FDI Magazine „Miasto przyszłości 2017/2018” Gdynia w kategorii miast średniej wielkości zajęła 1 miejsce. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się we wtorek 14 marca.

10.03.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

Wiosna zagląda do okien, a weekend tuż-tuż. Gdynia po raz 19. świętuje wielkie podróżnicze wydarzenie – „Kolosy”. Będą zatem spotkania z żeglarzami, alpinistami i innymi miłośnikami dalekich wypraw. Ponadto na wszystkich czeka aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Zaś wieczorem warto się wybrać do teatru, kina lub na koncert.

10.03.2017 Czytaj wiecej

Gdyńskie projektowanie dla wszystkich

Gdynia od wielu lat koncentruje swoje działania na kształtowaniu przestrzeni miejskiej w taki sposób, aby była ona dostępna dla wszystkich. Projektowanie w tzw. „Standardzie Dostępności”, który nasze miasto sukcesywnie i konsekwentnie wdraża, ułatwia codzienne funkcjonowanie zarówno osobom z niepełnosprawnościami, ludziom starszym, jak i rodzicom z małymi dziećmi. Aby jeszcze lepiej spełniać te cele, Gdynia prowadzi szkolenia i spotkania m.in. z firmami współpracującymi z miastem.

10.03.2017 Czytaj wiecej

Nagrody w konkursie „Zapraszamy ptaki do Gdyni” rozdane

Estetyczne i przemyślane budki lęgowe i karmniki to efekty pracy uczniów gdyńskich szkół, którzy uczestniczyli w XIX edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Wykonane przez dzieci i młodzież domki dla ptaków wykorzystywane są do uzupełniania miejsc lęgowych w Gdyni.

07.03.2017 Czytaj wiecej

Na parkingu pod placem Grunwaldzkim płać jak chcesz

Na parkingu podziemnym przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Gdyńskim Centrum Filmowym właśnie zainstalowany został nowy, zbliżeniowy terminal płatności za postój. To już drugie nowe urządzenie w tym miejscu, które usprawnia przyjmowanie opłat.

06.03.2017 Czytaj wiecej

Kryminalne Piątki w Muzeum Emigracji

Nie trzeba być detektywem na miarę Sherlocka Holmes’a czy Herkulesa Poirot’a, by zmierzyć się z zagadkami na miarę tych znanych z kart słynnych powieści. Aby spotkać się z wielką przygodą, wystarczy odwiedzić Muzeum Emigracji w Gdyni.

05.03.2017 Czytaj wiecej

Kolosy 2017 – znamy szczegółowy program

Już jest! Szczegółowy program 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, znanych także pod nazwą Kolosów, jest już dostępny. I znów, jak co roku, pojawia się pytanie – które spotkanie wybrać, na której prezentacji się pojawić, jaką wystawę obejrzeć? Propozycji jest pod dostatkiem!

04.03.2017 Czytaj wiecej

Akcja sterylizacja!

W marcu po raz kolejny rusza Ogólnopolska Akcja Sterylizacji. Jest kierowana do właścicieli zwierząt, w szczególności psów i kotów. To przede wszystkim okazja, by poddać swojego pupila zabiegowi sterylizacji w preferencyjnej cenie.

04.03.2017 Czytaj wiecej

Złote Oksery dla stoczni Crist

W trakcie dwudziestosiedmioletniej działalności osiągnęli pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego i jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Jednym z realizowanych obecnie projektów jest budowa pływającego doku, który... zwiększy powierzchnię Monako o 6 hektarów. Wyróżnieniem za pracę pełną wyzwań jest „Złoty Okser” – nagroda specjalna Pracodawców Pomorza. Otrzymali ją założyciele stoczni Crist, Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki.

02.03.2017 Czytaj wiecej

Wicepremier Mateusz Morawiecki z wizytą w Vistalu

1 marca wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki przybył z wizytą na Nabrzeże Indyjskie, gdzie spotkał się z przedstawicielami Grupy Kapitałowej Vistal Gdynia S.A. Spotkanie związane było z uruchomieniem realizacji projektu budowy mostu w miejscowości Tana bru na północy Norwegii.

02.03.2017 Czytaj wiecej

Wspólnie dbamy o gdyńskie zabytki

10,5 mln zł. – to kwota jaką do tej pory Gdynia wydała na dbanie o zabytki w mieście. Od 18 lat konsekwentnie przyznawane są dotacje na prace konserwatorskie, z których skorzystało już 100 właścicieli zabytkowych obiektów. Wspólne działania miasta i mieszkańców przyczyniają się do zachowania oryginalnej architektury i przywracają jej dawną świetność.

01.03.2017 Czytaj wiecej

Architekci mostów – szkolna deklaracja szacunku

Cztery tysiące młodych ludzi z ośmiu krajów uczy się od siebie nawzajem, co oznacza szacunek dla innych – dla innej tradycji, kultury i odmiennych poglądów. Grupa uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 24 i III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Architekci mostów”.

26.02.2017 Czytaj wiecej

Jan A.P. Kaczmarek w Gdynia Arenie

W sobotę 25 lutego w Gdynia Arenie, będziemy świadkiem wyjątkowego wydarzenia. O godzinie 19.00 rozpocznie się światowa prapremiera widowiska muzycznego „EMIGRA – Symfonia bez końca” do muzyki skomponowanej przez laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka dla Muzeum Emigracji Gdyni.

24.02.2017 Czytaj wiecej

Jan A.P. Kaczmarek i Symfonia bez końca

Zdobywca Oscara za muzykę do „Marzyciela” Jan A.P. Kaczmarek, już w tę sobotę zaprezentuje „Emigrę – Symfonię bez końca”, kompozycję przygotowaną specjalnie dla Muzeum Emigracji. Muzyczna impresja doświadczenia emigracji zostanie wykonana przez ponad stu muzyków, wśród których pozycję liderów obejmie dziesięciu perkusistów.

23.02.2017 Czytaj wiecej

Srebro dla gdyńskiej chodziarki

Agnieszka Ellward zdobyła wicemistrzostwo podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2017 w Toruniu. To pierwszy tegoroczny sukces atletki, startującej w barwach klubu WKS Flota.

23.02.2017 Czytaj wiecej

Gdynia najlepsza w walce z reklamowym chaosem

W plebiscycie przygotowanym przez Portal Komunalny jego czytelnicy zadecydowali – to Gdynia najlepiej radzi sobie z bałaganem, który w polskich miastach powodują niechlujne reklamy.

21.02.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy