Morskie legendy w GCF

Miłośnicy morskich przygód i fascynujących opowieści będą zachwyceni. W środę 28 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje pierwszy Przegląd Filmów Morskich w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Wstęp wolny.

// fot. pl-pl.facebook.com/GdynskieCentrumFilmowe

Na uczestników przeglądu filmowego czeka prawdziwa kinowa uczta.W menu znajdzie się relacja z wyprawy, opowieść, reportaż oraz wywiad. Będzie zatem można obejrzeć:

  • Strefę Polarną – relacja z wyprawy na Spitsbergen, reż. K. Kalukin, M. Dąbrowski, 21', 2006,
  • Statek – opowieść o starych marynarzach pływających na transatlantyku Batory, reż. K. Sędek, 16', 2002,
  • Kaphornowcy - reportaż poświęcony elitarnej grupie kapitanów, żeglarzy, którzy opłynęli przylądek Horn, reż. K. Kalukin, ok. 20', 2004,
  • Andrzej Perepeczko - życie moje - wywiad ze słynnym marynarzem, marynistą, mechanikiem okrętowym, reż. M. Dąbrowski, 20', 2014.

 

Otwarte pokazy wybranych filmów kina dokumentalnego poprzedzone będą słowem wprowadzenia przez eksperta. Ponadto zaplanowano także spotkania z wybranymi bohaterami oraz twórcami prezentowanych obrazów.

 

Przegląd Filmów Morskich
Środa 28 czerwca, godz. 18.00-20.30


Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego
plac Grunwaldzki 2

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

27.06.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Uwaga! Open’er Festival i zmiany w organizacji ruchu

Od 28 czerwca do 1 lipca, w związku z tegoroczną edycją Open’er Festival, przewidujemy wzmożony ruch na drogach w Gdyni. Prosimy, jeśli to możliwe, o korzystanie z komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość!

Moje drzewo – nasz pomnik. Szukamy nowych pomników przyrody

Biuro Ogrodnika Miasta zaprasza wszystkich gdynian do udziału w wielkich poszukiwaniach. Ich celem będą wyjątkowe znaleziska – nowe gdyńskie pomniki przyrody. Chodzi o wyłowienie z gąszczu gdyńskiej zieleni wyróżniających się swą urodą, wielkością lub nietypowym kształtem drzew lub krzewów. Czas na zgłoszenia upływa pod koniec października.