Uwaga! Open’er Festival i zmiany w organizacji ruchu

Od 28 czerwca do 1 lipca, w związku z tegoroczną edycją Open’er Festival, przewidujemy wzmożony ruch na drogach w Gdyni. Prosimy, jeśli to możliwe, o korzystanie z komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość!

 

Już za moment na lotnisku na Babich Dołach odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu Open’er, największego festiwalu muzycznego w Polsce. W ciągu wielu lat współorganizacji tej imprezy udało się wypracować optymalne rozwiązania, dzięki którym dotarcie na Babie Doły z centrum miasta i z powrotem jest wygodne i sprawne. Wiąże się to jednak ze zmianami w organizacji ruchu.

 

Z uwagi na szeroki zakres planowanych zmian, wszystkich mieszkańców Gdyni oraz osoby uczestniczące w imprezie – w miarę możliwości – zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji zbiorowej. 

 

Zamknięcie ulicy Zielonej

Najważniejsza zmiana dla kierowców to zamknięcie dla ruchu ulicy Zielonej. Obowiązywać będzie od skrzyżowania z ul. Płk. Dąbka w stronę dzielnicy Babie Doły od 28 czerwca w godz. 13.00-5.30. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona 2 lipca (niedziela) po godz. 6 rano.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, na ww. odcinku ulicy, dopuszczony będzie wyłącznie ruch pojazdów należących do mieszkańców dzielnicy, przedsiębiorców prowadzących działalność na jej terenie i ich klientów, działkowiczów, żołnierzy i pracowników wojska, służb komunalnych, a także ruch pojazdów ZKM. Wymienione osoby powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający uprawnienie do wjazdu (np. dowód osobisty, legitymację wojskową, prawo jazdy, kartę działkowca) lub kartę wjazdową

 

Wjazdówki na ulicę Zieloną dla osób uprawnionych już są wydawane – 26 czerwca w punkcie zlokalizowanym przy bramie papieskiej (w godz. 10.00-20.00), a w kolejnych dniach w punkcie kontrolnym przy ulicy Zielonej (w godz. 13.00-3.00 w nocy).

 

Dojazd autem na teren festiwalu

Dla osób, które zamierzają na teren festiwalu dojechać autem wyznaczono płatny parking od strony ulicy Wiejskiej w Kosakowie.

 

Bezpłatne autobusy dla uczestników festiwalu

Jak co roku z okolic gdyńskiego dworca Gdynia Głowna pod bramę wejściową na teren festiwalu kursować będą bezpłatne autobusy. Przystanek autobusowy festiwalowej linii specjalnej OF będzie zlokalizowany przy ulicy Janka Wiśniewskiego w pobliżu dworca Gdynia Główna. Linia OF jest darmowa i przeznaczona tylko dla uczestników festiwalu (na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski). Na pozostałych, stałych liniach ZKM, niezbędne jest wykupienie biletu.

 

Od mostu na wysokości przystanku SKM Gdynia Stocznia do dworca Gdynia Główna wyznaczony będzie bus pas dla autobusów linii OF.

 

Autobusy OF kursują wahadłowo co kilka minut. Godziny funkcjonowania linii:

-  27 czerwca – od 8.00 do ok. 2.00 dnia następnego,

-  28 czerwca – od 8.00 do ok. 6.00 dnia następnego,

-  29 czerwca – od 8.00 do ok. 6.00 dnia następnego,

-  30 czerwca – od 8.00 do ok. 6.00 dnia następnego,

-  1 lipca – od 8.00 do ok. 6.00 dnia następnego,

-  2 lipca – od 6.00 do 14.00

 

Ponadto planowane jest zamknięcie chodnika po prawej stronie ul. J. Wiśniewskiego od przejścia dla pieszych przy SKM Gdynia Stocznia w kierunku Placu Konstytucji. Ruch pieszy odbywać się będzie lewą stroną ul. J. Wiśniewskiego w kierunku centrum. 

 

Ulicą Janka Wiśniewskiego ruch odbywać się będzie dwoma pasami ruchu. Ze względu na duża częstotliwość kursowania autobusów OF, zachęcamy kierowców do podróżowania w kierunku Estakady Kwiatkowskiego ulicą Morską.

 

Płatna komunikacja ZKM

Na teren Open’er Festiwal i do okolicznych dzielnic możliwy będzie również dojazd autobusami miejskimi (obowiązują bilety ZKM Gdynia):

  • Linie 163, 196, 309,  N10 – przystanek Wąwóz Ostrowicki (na żądanie) – od strony wejścia dla pieszych od ul. Zielonej
  • Linia 309 – funkcjonuje między Obłużem i Babimi Dołami
  • Linie 105, 146, 165, 173, N65 – od strony Kosakowa – przystanek Kosakowo – Urząd Gminy

 

Przystanek Wąwóz Ostrowicki w kierunku Babich Dołów jest zamknięty w momencie największego ruchu festiwalowiczów w kierunku miasta – po zakończeniu koncertów na głównej festiwalowej scenie (godz. 23.30-4.00). 

 

W dniach 1 i 2 lipca zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z gminą Kosakowo (Pogórzem, Kosakowem, Pierwoszynem, Mostami, Mechelinkami i Rewą).

 

W noce festiwalowe uruchomione będą dodatkowe kursy linii nocnych:spod dworca Gdynia Główna w kierunku poszczególnych gdyńskich dzielnic (zależnie od potrzeb) oraz linii nocnej N65 z pętli Pogórze Górne do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).

 

Karnet festiwalowy SKM

Jak co roku, w sprzedaży dostępny jest karnet festiwalowy SKM. Obowiązuje on od 27 czerwca od godz. 00.01 do 2 lipca do godz. 23.59. Jego koszt to 40 zł. Karnet umożliwia wielokrotne przejazdy na obszarze ograniczonym stacjami Gdańsk Śródmieście – Żukowo – Wejherowo.

 

Karnet jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych zakupem, nie tylko dla uczestników festiwalu. Bilet dostępny jest wyłącznie na stronie PKP SKM: www.karnetfestiwalowy.pl.

 

Karnet należy zapisać w formacie PDF w telefonie/ urządzeniu mobilny lub wydrukować. Bilet jest imienny i wymaga posiadania przy sobie dokumentu ze zdjęciem. Duplikaty karnetów nie będą wydawane.

 

Rozkład jazdy pociągów SKM: www.skm.pkp.pl.

 

Dojazd na lotnisko

Podróż na odcinku Port Lotniczy – dworzec Gdynia Główna jest możliwa pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Pociągi zapewniają częstotliwość średnio co godzinę, w pewnych porach częściej. Rozkład: www.pkm-sa.pl/glowna/rozkladjazdy/.

 

Ponadto z Portu Lotniczego w Gdańsku do Centrum Gdyni można dojechać również linią autobusową 4A. Więcej informacji: www.zkmgdynia.pl.

 


Za wszelkie niedogodności i utrudnienia przepraszamy. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości festiwalu oraz mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do wskazań i zaleceń funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz przedstawicieli organizatora zabezpieczających trasy dojazdowe.


Szczegóły organizacji ruchu w czasie festiwalu Open’er na stronach www.zdiz.gdynia.plwww.zkmgdynia.pl, www.opener.pl oraz na terenie Gdyni w miejscach, których dotyczyć będą zmiany.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

26.06.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Moje drzewo – nasz pomnik. Szukamy nowych pomników przyrody

Biuro Ogrodnika Miasta zaprasza wszystkich gdynian do udziału w wielkich poszukiwaniach. Ich celem będą wyjątkowe znaleziska – nowe gdyńskie pomniki przyrody. Chodzi o wyłowienie z gąszczu gdyńskiej zieleni wyróżniających się swą urodą, wielkością lub nietypowym kształtem drzew lub krzewów. Czas na zgłoszenia upływa pod koniec października.

Aktywizuj się zawodowo

Ponad 1,5 mln złotych – to budżet projektu, którego celem jest aktywizacja osób pozostających bez pracy pochodzących z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Program właśnie wystartował a rekrutacja potrwa do 31 lipca 2018 roku. Wyjaśniamy, kto i jakie warunki musi spełnić, aby wziąć w nim udział.