Norweski gigant w Gdyni

Norwegian Getaway, jeden z największych statków pasażerskich na świecie zacumował w gdyńskim porcie. Była to pierwsza wizyta tak imponujących rozmiarów wycieczkowca w polskim porcie. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanych nie brakowało. Jednostkę można było podziwiać z ostrogi przy Muzeum Emigracji.

 

Ta innowacyjna jednostka, należąca do armatora Norwegia Cruise Line jest jednym z największych statków pasażerskich świata. Głównie wypływa w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich, ale tym razem pojawił się także na Bałtyku, nie omijając Gdyni.

 

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zawinąć do gdyńskiego portu. Miasto robi wrażenie, pogoda sprzyja. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta - mówił podczas uroczystego powitania Roger Gustavsen, kapitan wycieczkowca.


 
Norwegia Getaway zbudowany został w 2014 roku. Liczy 325 metrów długości (GT 145,655), a na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów, o których dba ok. 1640 członków załogi. Wśród największych statków pasażerskich świata wycieczkowiec zajmuje 13. lokatę.


 
W bogatej ofercie rozrywkowej, kulinarnej, sportowej i rekreacyjnej statku znaleźć można m.in. teatr, bibliotekę, galerię, niemal 30 restauracji, aquapark z 5 zjeżdżalniami oraz zajmujący 3 pokłady kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, polem do gry w minigolfa oraz bieżnią. Na pokładzie Norwegian Getaway znajduje się też ogromny park linowy, ściana wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią, a dla najodważniejszych śmiałków – wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza obręb statku.Norwegian Getaway wpłynął do gdyńskiego portu w ramach 9-dniowego okrężnego rejsu, który rozpoczął się w Kopenhadze. W ramach tej podróży wycieczkowiec odwiedzi jeszcze Warnemunde, Tallin, St. Petersburg i Sztokholm. Cena takiego rejsu to minimalnie 1449 euro za osobę, czyli 6 tys. złotych.Jednostka wyjdzie w morze jeszcze w piątek, około godziny 21:00.

Norweski gigant w Gdyni

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

23.06.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Jak wzbogacić się na blogu?

Po raz szósty w Strefie Startup Gdynia odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Blogera. Tym razem uczestnicy poznają sposoby zarabiania na blogu.

Zamień eRatusz na gdynia.pl. Pobierz nową gdyńską aplikację

Po całkowitej odmianie strony www.gdynia.pl przyszedł czas na współgrającą z nią miejską aplikację. Od 1 lipca bieżącego roku dostępna do pobrania będzie bezpłatna „apka” gdynia.pl, która zastąpi prezentujący codziennie bieżące informacje z Gdyni eRatusz.