Zamień eRatusz na gdynia.pl. Pobierz nową gdyńską aplikację

Po całkowitej odmianie strony www.gdynia.pl przyszedł czas na współgrającą z nią miejską aplikację. Od 1 lipca bieżącego roku dostępna do pobrania będzie bezpłatna „apka” gdynia.pl, która zastąpi prezentujący codziennie bieżące informacje z Gdyni eRatusz.

// fot. Sebastian Drausal

 

Zawsze aktualny, zawsze pod ręką, zawsze o Gdyni – tak w kwietniu 2013 roku zachęcaliśmy do instalowania na smartofnach i tabletach eRatusza. I w tej kwestii nic się nie zmieniło, gdyż użytkownicy nadal będą mieli dostęp do wszystkich gdyńskich informacji. Nowością jest natomiast grafika nawiązująca do gdyńskiej odświeżonej strony i lepsza funkcjonalność.

Gdynia.pl poza wiadomościami z życia naszego miasta, posiada także rozbudowany kalendarz wydarzeń. Dodatkowo pojawiła się także możliwość otrzymywania powiadomień oraz skaner kodów QR. Każdą informacją można podzielić się natychmiast na Facebooku lub Twitterze. Nie mogło także zabraknąć wyszukiwarki.

Piątek 30 czerwca będzie ostatnim dniem publikowania informacji w eRatuszu. Przez ponad 4 lata powstało prawie 5,5 tysiąca informacji o tym, co dzieje się w mieście – w gospodarce, edukacji, sporcie, kulturze. Od 1 lipca zapraszamy do pobierania aplikacji gdynia.pl, która dostępna będzie dla systemów Android i iOS, odpowiednio w sklepach Google Play oraz App Store.

W przyszłości zostanie rozbudowana o system Windows Phone. Planowane są też dodatkowe wersje językowe. Aplikacja jest bezpłatna. 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

25.06.2017 07:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Jak wzbogacić się na blogu?

Po raz szósty w Strefie Startup Gdynia odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Blogera. Tym razem uczestnicy poznają sposoby zarabiania na blogu.

Na finał Dni Morza święto Marynarki Wojennej

Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – święto Marynarki Wojennej - jest finałem obchodów Dni Morza. Tego dnia we wszystkich jednostkach polskich sił morskich marynarze spotkają się na uroczystych zbiórkach, a na polskich okrętach w kraju i zagranicą podniesiona zostanie wielka gala banderowa.