Jak wzbogacić się na blogu?

Po raz szósty w Strefie Startup Gdynia odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Blogera. Tym razem uczestnicy poznają sposoby zarabiania na blogu.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zmonetyzować bloga, a także w jaki sposób robią to znani przedstawiciele blogosfery. Istnieją różne sposoby zarabiania na blogu. Mogą to być programy afiliacyjne, współpraca reklamowa czy sprzedaż własnych produktów lub usług. Blogerzy zarabiają również na prowadzeniu szkoleń. Jak zatem widać, modeli zarabiania na blogowaniu jest naprawdę dużo – mówi prelegentka Ewa Ropela ze Strefy Startup Gdynia.

 

Jak mówią znawcy, aby osiągnąć sukces w blogowaniu trzeba przede wszystkim być autentycznym i posiadać zainteresowanie w określonej dziedzinie. Należy budować społeczność wokół danego tematu, a także skupiać wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Należy również być ciekawym świata i cierpliwym. Cierpliwość pozwala dostrzec efekty, które przychodzą po czasie. Ponadto należy nie bać się pisać – dodaje Katarzyna Gajewska ze Strefy Startup Gdynia.

 

Prowadząc bloga jego twórca musi przykładać szczególną wagę do statystyk. Powinien analizować czy dany tekst zainteresował czytelników, sprawdzać liczbę odsłon czy liczbę komentarzy pod wpisem. Blogowanie to nieustanna analiza. Dokładnie tak, jak w biznesie – wyjaśnia Katarzyna Gajewska.

 

Spotkanie o tym, jak zarabiać na blogu, odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 17.30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, budynek III (strefa Coworking). Wstęp wolny, rejestracja na https://strefablogera6.evenea.pl.

 

 

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

25.06.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Na finał Dni Morza święto Marynarki Wojennej

Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – święto Marynarki Wojennej - jest finałem obchodów Dni Morza. Tego dnia we wszystkich jednostkach polskich sił morskich marynarze spotkają się na uroczystych zbiórkach, a na polskich okrętach w kraju i zagranicą podniesiona zostanie wielka gala banderowa.

Podwodne spełnianie marzeń

W najbliższą niedzielę 25 czerwca na plaży w Orłowie pasjonaci nurkowania będą zacierać ręce i płetwy. Pod okiem doświadczonych instruktorów zejdą pod wodę, by podziwiać piękno podwodnego świata podczas 3City Diving Day. Celem akcji jest wsparcie fundacji Trzeba Marzyć.