Cudawiankowe atrakcje naukowe

Błędne ogniki i opowieści o legendarnym kwiecie paproci, magii torfowisk oraz pełna emocji gra miejska – to nie jedyne atrakcje, które Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni przygotował dla najmłodszych i nieco starszych uczestników „Cudawianków”. Imprezy towarzyszące obchodom nocy świętojańskiej rozpoczną się w sobotę 24 czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny.

// fot. pl.freeimages.com

 

Tradycyjnie „Cudawianki” oficjalnie otworzą sezon letni w Gdyni. Z tej okazji w mieście odbywać się będą muzyczno-artystyczne imprezy, które wzbogacą atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotowane przez gdyńskie Laboratorium PPNT.
 
W Parku Rady Europy od godz. 12.00 będzie można wziąć udział w spotkaniach odkrywających tajemnice właściwości roślin z wierzeń słowiańskich, obejrzeć z bliska rosiczki i inne rośliny owadożerne zamieszkujące tereny torfowisk, a także poznać historię podmokłych obszarów Pomorza i dowiedzieć się, dlaczego wymagają one szczególnej ochrony. Dla najmłodszych natomiast przygotowano gry i konkursy nawiązujące do wydarzenia nocy świętojańskiej.
 
Pokazy i warsztaty odbywać się będą również w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak nauka tłumaczy „magiczne” zjawiska dostrzegane nocami nad bagnami, mokradłami i torfowiskami. Podczas warsztatów eksperci wyjaśnią mechanizm świecenia świetlików oraz zaprezentują nieznane właściwości torfu. Będzie to również okazja do wzięcia udziału w widowiskowym pokazie luminescencji.
 
Atrakcyjnie zapowiada się także gra miejska śladami kwiatu paproci. Śmiałkowie będą mieli za zadanie przebyć trasę prowadzącą przez najciekawsze zakątki miasta. Na wytrwałych czekać będą liczne niespodzianki. Aby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do punktu informacyjnego organizatorów w Parku Rady Europy i pobrać kartę zabawy.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia Cudawianki w Gdyni znajduje się na stronie internetowej: http://gdynia.pl/
 
Cudawianki z PPNT
sobota 24 czerwca, godz. 12.00-18.00 (stoisko w Parku Rady Europy), 13.00-15.30 (warsztaty)
Park Rady Europy i PPNT Morska Gdynia, Sala Morska
Wstęp wolny.

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

22.06.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Nowa aplikacja mobilna dla mieszkańców i turystów

W pierwszy dzień wakacji, 24 czerwca Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, wdroży platformę Vizum w celu wykorzystania jej do komunikacji z mieszkańcami i turystami. Wcześniej pilotażowo platformy użyto podczas festiwalu architektury Open House Gdynia na przełomie maja i czerwca.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie już w ten weekend

W najbliższy weekend Pomorze zamieni się w niekwestionowaną stolicę polskiego kolarstwa. Gdynia i gmina Krokowa są w tym roku gospodarzami Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. 5-dniowe zawody rozpoczęła się 21 czerwca w Krokowej, jednak ich dwa kluczowe dni i wyścigi startować będą z Gdyni (24 i 25 czerwca). Miasto szykuje się na wielkie sportowe święto, ale i duże wyzwanie organizacyjne.