Spotkanie nowego programu akceleracyjnego dla startupów

W najbliższą środę 14 czerwca odbędzie się spotkanie informacyjne programu akceleracyjnego Pilot Maker. Dedykowane jest ono startupom oraz mikro i małym przedsiębiorstwom, które chcą rozwijać produkty lub technologie odpowiadające wyzwaniom dużych, istniejących już firm.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Pilot Maker to program pilotażowych, którego celem jest zacieśnienie współpracy między startupami i korporacjami. W efekcie tej współpracy startupy będą rozwijać rozwiązania będące odpowiedzią na precyzyjnie zdefiniowane przez korporacje problemy. Jesteśmy bardzo skupieni na dojściu do konkretnych pilotażowych wdrożeń w dużych firmach – mówi Leszek Zaremba z techBrainers, organizatora spotkania.

 

W programie biorą udział trzy duże przedsiębiorstwa: TAURON Polska Energia, KROSS i Amplus. Wdrożenia w ramach projektu mogą mieć postać rozwiązań technologicznych w zakresie usprawnienia procesów produkcji, wdrożenia nowych produktów, bądź też rozwiązań informatycznych. Mogą to być również pilotaże w laboratorium, które następnie będą testowane przez klientów – wyjaśnia Leszek Zaremba.

 

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w sali G budynku numer III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest Partnerem wydarzenia. Początek spotkania o godz. 13.00. Wstęp wolny. Rejestracja na https://goo.gl/tO8Ryl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

13.06.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.

Czy Twoja firma potrzebuje działu badawczo-rozwojowego?

Jak rozwinąć firmę poprzez innowację? To jedno z pytań, które nurtuje wielu przedsiębiorców. By uzyskać odpowiedź nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy wybrać się na środowe śniadanie R&D Club do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.