Spotkanie nowego programu akceleracyjnego dla startupów

W najbliższą środę 14 czerwca odbędzie się spotkanie informacyjne programu akceleracyjnego Pilot Maker. Dedykowane jest ono startupom oraz mikro i małym przedsiębiorstwom, które chcą rozwijać produkty lub technologie odpowiadające wyzwaniom dużych, istniejących już firm.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Pilot Maker to program pilotażowych, którego celem jest zacieśnienie współpracy między startupami i korporacjami. W efekcie tej współpracy startupy będą rozwijać rozwiązania będące odpowiedzią na precyzyjnie zdefiniowane przez korporacje problemy. Jesteśmy bardzo skupieni na dojściu do konkretnych pilotażowych wdrożeń w dużych firmach – mówi Leszek Zaremba z techBrainers, organizatora spotkania.

 

W programie biorą udział trzy duże przedsiębiorstwa: TAURON Polska Energia, KROSS i Amplus. Wdrożenia w ramach projektu mogą mieć postać rozwiązań technologicznych w zakresie usprawnienia procesów produkcji, wdrożenia nowych produktów, bądź też rozwiązań informatycznych. Mogą to być również pilotaże w laboratorium, które następnie będą testowane przez klientów – wyjaśnia Leszek Zaremba.

 

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w sali G budynku numer III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest Partnerem wydarzenia. Początek spotkania o godz. 13.00. Wstęp wolny. Rejestracja na https://goo.gl/tO8Ryl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

13.06.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.