Czy Twoja firma potrzebuje działu badawczo-rozwojowego?

Jak rozwinąć firmę poprzez innowację? To jedno z pytań, które nurtuje wielu przedsiębiorców. By uzyskać odpowiedź nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy wybrać się na środowe śniadanie R&D Club do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

 

 

Spotkanie dedykowane jest społeczności szefów, managerów działów R&D, a także przedstawicielom firm i startupów, którzy są zainteresowani rozwojem w sferze nowych technologii oraz innowacji.

 

W trakcie cyklicznych śniadań rozmawiamy o trendach i użytecznych narzędziach, które warto wdrożyć w swojej organizacji, aby zwiększać rezultaty prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej. To świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń – wyjaśnia Leszek Zaremba z techBrainers, organizatora wydarzenia.

 

Jednym z elementów Śniadania R&D Club w Gdyni będzie dyskusja o przydatności posiadania w strukturach firmy centrum badawczo-rozwojowego. Będziemy rozmawiać o tym, jakie korzyści takie centra mogą przynieść firmom. Jakie są ich zalety pod kątem strategicznym, organizacyjnym i  finansowym – opowiada Leszek Zaremba. Spotkanie ma na celu również pokazanie, że nauka i biznes mogą współpracować z sukcesem. 

 

Zarządzanie technologiczne wymaga w dzisiejszych czasach niezwykłej sprawności, wiedzy, a przede wszystkim elastyczności w podejściu do zmieniającej się rzeczywistości rynkowej. Dzięki obserwowaniu nowych trendów, wdrażaniu narzędzi do zarządzania innowacjami, czy budowaniu odpowiedniej kultury organizacji opartej na „open innovation” przedsiębiorcy zwiększają swoją szansę na sukces.  – tłumaczy Anna Kędziora-Zabost, szefowa R&D Club z techBrainers.

 

O swoich doświadczeniach opowiedzą eksperci z techBrainers, Crido Taxand – Kariera i EBC Solicitors. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w Sali F/H, w budynku nr III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest Partnerem wydarzenia. Początek wydarzenia o godz. 9.00, wstęp wolny, rejestracja na https://goo.gl/tO8Ryl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia

13.06.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.