Czy Twoja firma potrzebuje działu badawczo-rozwojowego?

Jak rozwinąć firmę poprzez innowację? To jedno z pytań, które nurtuje wielu przedsiębiorców. By uzyskać odpowiedź nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy wybrać się na środowe śniadanie R&D Club do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

 

 

Spotkanie dedykowane jest społeczności szefów, managerów działów R&D, a także przedstawicielom firm i startupów, którzy są zainteresowani rozwojem w sferze nowych technologii oraz innowacji.

 

W trakcie cyklicznych śniadań rozmawiamy o trendach i użytecznych narzędziach, które warto wdrożyć w swojej organizacji, aby zwiększać rezultaty prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej. To świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń – wyjaśnia Leszek Zaremba z techBrainers, organizatora wydarzenia.

 

Jednym z elementów Śniadania R&D Club w Gdyni będzie dyskusja o przydatności posiadania w strukturach firmy centrum badawczo-rozwojowego. Będziemy rozmawiać o tym, jakie korzyści takie centra mogą przynieść firmom. Jakie są ich zalety pod kątem strategicznym, organizacyjnym i  finansowym – opowiada Leszek Zaremba. Spotkanie ma na celu również pokazanie, że nauka i biznes mogą współpracować z sukcesem. 

 

Zarządzanie technologiczne wymaga w dzisiejszych czasach niezwykłej sprawności, wiedzy, a przede wszystkim elastyczności w podejściu do zmieniającej się rzeczywistości rynkowej. Dzięki obserwowaniu nowych trendów, wdrażaniu narzędzi do zarządzania innowacjami, czy budowaniu odpowiedniej kultury organizacji opartej na „open innovation” przedsiębiorcy zwiększają swoją szansę na sukces.  – tłumaczy Anna Kędziora-Zabost, szefowa R&D Club z techBrainers.

 

O swoich doświadczeniach opowiedzą eksperci z techBrainers, Crido Taxand – Kariera i EBC Solicitors. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w Sali F/H, w budynku nr III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest Partnerem wydarzenia. Początek wydarzenia o godz. 9.00, wstęp wolny, rejestracja na https://goo.gl/tO8Ryl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia

13.06.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia!

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, sprawdzenie masy i składu ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu - w sobotę, 17 czerwca na Placu Grunwaldzkim i w niedzielę, 18 czerwca przy alei Jana Pawła II w Gdyni powstanie Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Dodatkowo, w zależności od dnia, przewidziano porady specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa, fizjoterapeuty i dermatologa – każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia, porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak zapobiec cukrzycy typu 2.