Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.

 

// fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Do finałowej rywalizacji staną muzycy, którzy zostaną wyłonieni przez konkursowe jury. W przesłuchaniach wezmą udział dzieci i młodzież z całej Polski oraz zza granicy. Rywalizacja będzie przebiegała w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat oraz 17-25 lat. Na scenie zobaczymy zarówno solistów, jak i duety oraz grupy wokalne.

 

Obok uczestników z Polski w konkursie wezmą udział przedstawiciele wielu państw, w tym reprezentacja zza Atlantyku. Zgłosiło się do nas 500 uczestników-wokalistów. To rekord wszystkich dotychczasowych edycji. W większości są to Polacy, ale będziemy także gościć wokalistów i zespoły z Serbii, USA, Rumunii i Ukrainy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym zainteresowaniem. To dla nas oczywisty sygnał, że jest zapotrzebowanie na organizowanie wydarzeń, które będą integrować środowisko rozśpiewanych dzieci i młodzieży. A to właśnie główny cel GDYNIA OPEN – opowiada Elżbieta Cupiał, dyrektor artystyczny festiwalu.

 

Festiwal rozpocznie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym 15 czerwca, punktualnie o godz. 12.00. Chwilę po ceremonii otwarcia wystartują przesłuchania konkursowe, które potrwają do 17 czerwca. Będą one otwarte dla publiczności – zapraszamy do kibicowania! . W skład festiwalowego jury wejdą m.in. wokalistki Wanda Kwietniewska, Ola Zduniak i Weronika Korthals, trenerki muzyczne Anna Domżalska i Krystyna Piotrowska, a także dziennikarz muzyczny oraz autor tekstów piosenek Rafał Podraza.

 

Dla uczestników przewidziano możliwość udziału w warsztatach muzycznych, które poprowadzą Piotr Balicki, Jacek Kulesza oraz Weronika Korthals. Młodzi artyści staną do rywalizacji o nagrody finansowe i tytuły Uśmiechniętej Rybki (dzieci) oraz Złotej, Srebrnej i Brązowej Rybki (młodzież).

 

Finał odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w Muszli Koncertowej przy Placu Grunwaldzkim. O  godz.  12.00 odbędzie się koncert galowy wieńczący festiwal.

 

Szczegółowe informacje i program festiwalu znajdują się na stronie www.gdyniaopen.pl. Wydarzenie organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Zespołem Szkół nr 14 w Gdyni.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

13.06.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia!

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, sprawdzenie masy i składu ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu - w sobotę, 17 czerwca na Placu Grunwaldzkim i w niedzielę, 18 czerwca przy alei Jana Pawła II w Gdyni powstanie Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Dodatkowo, w zależności od dnia, przewidziano porady specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa, fizjoterapeuty i dermatologa – każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia, porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak zapobiec cukrzycy typu 2.