Zbliża się festiwal Gdynia OPEN

Już za moment, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, w naszym mieście do muzycznej rywalizacji staną młode talenty. Miłośników muzyki nie może zatem zabraknąć na Placu Grunwaldzkim, gdzie młodzi artyści będą prezentowali swoje umiejętności. Początek zawodów w czwartek 15 czerwca.

 

// fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Do finałowej rywalizacji staną muzycy, którzy zostaną wyłonieni przez konkursowe jury. W przesłuchaniach wezmą udział dzieci i młodzież z całej Polski oraz zza granicy. Rywalizacja będzie przebiegała w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat oraz 17-25 lat. Na scenie zobaczymy zarówno solistów, jak i duety oraz grupy wokalne.

 

Obok uczestników z Polski w konkursie wezmą udział przedstawiciele wielu państw, w tym reprezentacja zza Atlantyku. Zgłosiło się do nas 500 uczestników-wokalistów. To rekord wszystkich dotychczasowych edycji. W większości są to Polacy, ale będziemy także gościć wokalistów i zespoły z Serbii, USA, Rumunii i Ukrainy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym zainteresowaniem. To dla nas oczywisty sygnał, że jest zapotrzebowanie na organizowanie wydarzeń, które będą integrować środowisko rozśpiewanych dzieci i młodzieży. A to właśnie główny cel GDYNIA OPEN – opowiada Elżbieta Cupiał, dyrektor artystyczny festiwalu.

 

Festiwal rozpocznie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym 15 czerwca, punktualnie o godz. 12.00. Chwilę po ceremonii otwarcia wystartują przesłuchania konkursowe, które potrwają do 17 czerwca. Będą one otwarte dla publiczności – zapraszamy do kibicowania! . W skład festiwalowego jury wejdą m.in. wokalistki Wanda Kwietniewska, Ola Zduniak i Weronika Korthals, trenerki muzyczne Anna Domżalska i Krystyna Piotrowska, a także dziennikarz muzyczny oraz autor tekstów piosenek Rafał Podraza.

 

Dla uczestników przewidziano możliwość udziału w warsztatach muzycznych, które poprowadzą Piotr Balicki, Jacek Kulesza oraz Weronika Korthals. Młodzi artyści staną do rywalizacji o nagrody finansowe i tytuły Uśmiechniętej Rybki (dzieci) oraz Złotej, Srebrnej i Brązowej Rybki (młodzież).

 

Finał odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w Muszli Koncertowej przy Placu Grunwaldzkim. O  godz.  12.00 odbędzie się koncert galowy wieńczący festiwal.

 

Szczegółowe informacje i program festiwalu znajdują się na stronie www.gdyniaopen.pl. Wydarzenie organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Zespołem Szkół nr 14 w Gdyni.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

13.06.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia!

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, sprawdzenie masy i składu ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu - w sobotę, 17 czerwca na Placu Grunwaldzkim i w niedzielę, 18 czerwca przy alei Jana Pawła II w Gdyni powstanie Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Dodatkowo, w zależności od dnia, przewidziano porady specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa, fizjoterapeuty i dermatologa – każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia, porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak zapobiec cukrzycy typu 2.

Nowy pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej

Jakub Furkal przejął pałeczkę w rowerowej sztafecie, której celem jest wcielanie w życie hasła „Gdynia rowerem” i został powołany na pełnomocnika prezydenta miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej. W pełnieniu tej funkcji zastąpił Zygmunta Zmudę Trzebiatowskiego.