Leśny Festyn Edukacyjny

W sobotę skwer Arki Gdynia zamienił się w leśny zagajnik. Podczas wydarzenia „Sekrety lasu” na gości czekała plenerowa gra planszowa, tropienie zwierzyny, możliwość zobaczenia z bliska drapieżnych ptaków. Uczestnicy usłyszeli opowieści o nietoperzach i wzięli udział w warsztatach budowy budek lęgowych i karmników dla ptaków.


Warsztaty stolarske potkaly się z entuzjastycznym przyjęciem. Podobnie, jak możliwość obserwacji pszczół. W leśnym zagajniku nad morzem małych i tych większych gości festynu odwiedziły drapieżne ptaki. Sowy płomykówki, puchacze i sokoły ze stoickim spokojem przyjęły towarzystwo ludzkie. Ptaki te dorastały wśród ludzi, którzy opiekują się nimi.
Piknik odwiedziły też owady, te popularne i zupełnie rzadkie.

fot. Karolina Świderska

Leśny Festyn Edukacyjny

 

Karolina Szypelt

e-mail: k.szypelt@gdynia.pl

11.06.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Jastrząb Kobben – okręt, na którym szkolą się marynarze

Na dziedzińcu Akademii Marynarki Wojennej stoi okręt podwodny Jastrząb Kobben. Codziennie wielu gdynian przejeżdża obok niego w drodze do pracy czy szkoły. Postanowiliśmy nieco przybliżyć jego sylwetkę i zajrzeć do środka.

Przystań rybacka na Oksywiu przejdzie metamorfozę

Rybacy z Oksywia wkrótce będą mieć komfortowe warunki do pracy. Zrealizowany zostanie kolejny etap rozbudowy przystani rybackiej. Prace wykona firma STRABAG, z którą miasto 6 czerwca podpisało umowę. Spółka zobowiązała się wykonać je w ciągu 45 tygodni. Koszt inwestycji to niespełna 3 miliony 200 tysięcy złotych.