Korzeniowski vs. Korzeniowski na gdyńskim Ironmanie

Dwaj wielcy sportowcy, to samo nazwisko i jeden cel. Robert i Paweł Korzeniowscy zmierzą się ze sobą podczas gdyńskich zawodów trathlonowych z serii IRONMAN 70.3 w charytatywnym pojedynku. Obaj zawodnicy intensywnie przygotowują się do zawodów, a w ostatnim czasie wspólnie podjęli się treningu sprinterskiego.

// fot. facebook.cm/polandthriatlon

Robert Korzeniowski i Paweł Korzeniowski podczasEnea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition 2017staną do charytatywnego pojedynku na rzecz UNICEF. Przypomnijmy, Robert Korzeniowski to czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie sportowym. Natomiast Paweł Korzeniowski jest mistrzem świata w pływaniu, a także trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. Obaj zawodnicy to niezwykle doświadczeni sportowcy, którzy w trakcie triatlonu będą mogli mierzyć się ze sobą w swych ulubionych konkurencjach.

 

Byli olimpijczycy stanęli niedawno do rywalizacji na trenażerze, czyli specjalnym rowerze stacjonarnym. Przez 12 minut prowadzili dynamiczną rozgrzewkę, a następnie w ciągu 8 minut wykonywali intensywny sprint. Po treningu okazało się, że to Robert Korzeniowski lepiej poradził sobie w rywalizacji na rowerze. 

 

To jednak nie jedyny pojedynek, do którego stanęli Korzeniowscy przed nadchodzącymi zawodami triatlonowymi. Zmierzyli się także podczas treningu biegowego. W biegowym teście Coppera Robert Korzeniowski uzyskał wynik 3300 metrów. Paweł Korzeniowski swoim rezultatem nie zechciał się podzielić. 

 

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition 2017odbędą się 6 sierpnia.

W Gdyni będziemy trzymali kciuki za obu sportowców.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

04.06.2017 12:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Przegubowy trolejbus testowany w Gdyni

Poruszając się ostatnio po mieście, możemy ujrzeć niecodzienny widok. Po gdyńskich ulicach jeździ przegubowy trolejbus Solaris Trollino 18. To pojazd prototypowy, zamówiony przez Rygę, który odbywa jazdy próbne w naszym mieście.

Odkryj innowacyjność Gdyni okresu międzywojnia i wygraj

Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim organizuje konkurs „Kroniki Rozwoju” dla poszukiwaczy mniej znanych lub zapomnianych śladów polskich inicjatyw gospodarczych okresu międzywojnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Wolontariusze 42. FPFF w Gdyni – poszukiwani!

Odpowiedzialność, punktualność, chęć do pracy i otwartość. To cechuje każdego wolontariusza Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Właśnie ruszyła rekrutacja osób, które chętnie pomogą obsłużyć jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce.