Błękitna flaga dla kąpieliska Śródmieście oraz Mariny Gdynia

Decyzją międzynarodowego jury w Kopenhadze Błękitna Flaga pozostaje w Gdyni na kolejny sezon. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały kąpielisko Gdynia Śródmieście oraz przystań jachtowa Marina Gdynia.

 

 

Przystań jachtowa Marina Gdynia do fazy pilotażowej programu Błękitna Flaga przystąpiła w 2005 roku. Od tamtego czasu międzynarodowe ekostandardy są utrzymywane. Od 2013 roku Błękitną Flagę regularnie otrzymuje również kąpielisko Gdynia Śródmieście.
Błękitna flaga jest dowodem na to, że wypoczywając w Gdyni, można czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie spoczywamy na laurach, tylko stale podejmujemy działania związane z podnoszeniem standardów – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które na co dzień zarządza mariną oraz miejskimi kąpieliskami.

 

Certyfikat Błękitnej Flagi (Blue Flag) przyznawany jest kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów.
W tym roku Błękitne Flagi zostały przyznane dla ponad 3574 plaż, 662 marin i 50 łodzi turystycznych. W Polsce certyfikat otrzymało 31 kąpielisk oraz 8 marin.

 

Otwarcie wszystkich gdyńskich kąpielisk (Babie Doły, Śródmieście, Redłowo, Orłowo) w tym sezonie nastąpi 23 czerwca. Tego samego dnia na maszt zostaną wciągnięte Błękitne Flagi.

Przystań Jachtowa Machina Gdynia posiada 260 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu, a świetnie przygotowana infrastruktura sprzyja zainteresowaniu żeglarzy. Gdyńska marina spełnia wysokie standardy ekologiczne. Jest zapleczem do rozgrywania wielu imprez żeglarskich na poziomie europejskim i światowym (m.in. Volvo Gdynia Sailing Days oraz Targi Wiatr i Woda). Jej atutem jest położenie w samym centrum miasta. To jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni.

Kąpielisko Gdynia Śródmieście o długości 200 metrów jest strzeżone w sezonie. To miejsce, w którym latem odbywa się mnóstwo wydarzeń. Położone jest 5 minut od centrum miasta i wyposażone w natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnię leżaków, punkty gastronomiczne w pobliżu oraz plac zabaw dla dzieci.

fot. materiały prasowe Gdyńskiego Centrum Sportu

 

 

 

Karolina Szypelt

e-mail: k.szypelt@gdynia.pl

25.05.2017 13:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Mural z dziecięcych marzeń

W Gdyni jest ich blisko 50 i zdobią zarówno kluczowe i popularne miejsca w mieście, jak i te, które nie zawsze są dostępne dla oka spacerowicza. Murale to dzieła artystyczne, z którymi każdy i to codziennie może obcować. Wczoraj nasze miasto oficjalnie wzbogaciło się o nowy promieniujący dziecięcym entuzjazmem mural. Nic dziwnego, ponieważ jego twórcy inspirowali się swoimi marzeniami.

Czas na kobiety jest codziennie

O barierach i problemach, ale także o szansach i możliwościach wyzwolenia własnego potencjału. Przede wszystkim o tym, że trzeba sobie pomagać i wzmacniać siebie nawzajem rozmawiały uczestniczki konferencji „Czas na kobiety” zorganizowanej w Gdyni przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Laboratorium Innowacji Społecznych.

Podyskutujmy o piwie

W czwartek na całym świecie celebrujemy Światowy Dzień Piwowara, zaś w sobotę 27 maja Gdynia zamieni się w pomorską stolicą piwa. Miłośnicy i wytwórcy bursztynowego napoju będą mieli okazję spotkać się i podyskutować na bieżące tematy podczas I Pomorskiego Spotkania Piwowarów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.