O świecie nieruchomości na Real Estate Impactor

W Gdyni rozpoczął się kongres rynku nieruchomości – Real Estate Impactor. Przez dwa dni samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy rozmawiać będą m.in. o nowych trendach na rynku nieruchomości i o tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Swoimi doświadczeniami i pomysłami podzielą się także przedstawiciele naszego samorządu.

// fot. Dawid Linkowski

 

Pierwszy dzień, organizowanego przez dziennik Rzeczpospolita kongresu, poświęcony został takim tematom jak: wpływ zmian społeczno-demograficznych na branżę nieruchomości, wyzwania dzisiejszego świata i ich znaczenie na otoczenie biznesowe czy globalne wyzwania jakim musi sprostać branża nieruchomości.


Myślę, że pierwszy kongres Real Estate Impactor nie będzie ostatnim tego typu wydarzeniem. Liczę na to, że po dwóch dniach spędzonych w pięknych okolicznościach przyrody, ale też na bardzo interesujących dyskusjach, zaczniemy z niecierpliwością odliczać dni do kolejnej edycji za rok. – powiedziała podczas otwarcia kongresu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

 

// fot. Dawid Linkowski

 


Rozmowy w gronie międzynarodowych ekspertów z różnych dziedzin życia to także dyskusje o tym, co dziś wpływa na rynek nieruchomości, jak i gdzie szukać inspiracji mogących odegrać znaczącą rolę w tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych, a także kwestie związane z geopolityką, zmianami klimatycznymi, technologiami, przywództwem i zarządzaniem.


Podsumowaniem dzisiejszego dnia będzie wieczorna gala wręczenia nagród Rzeczpospolitej, podczas której redakcja dziennika wyróżni osoby, firmy i autorów projektów, którzy przyczyniają się do pozytywnych zmian w miastach, tworzą nowe rozwiązania oraz budują przestrzeń przyjazną mieszkańcom.


Przypomnijmy, że jutro 23 maja w panelu Samorządowcy czy wizjonerzy: kogo dzisiaj potrzebują miasta, aby przyspieszyć tempo rozwoju? weźmie udział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, zaś w debacie Walka o talent – nowa siła napędzająca rozwój miast głos zabierze wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.


Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej: https://reimpactor.pl/program.html

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

22.05.2017 15:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Real Estate Impactor: Podnosimy jakość życia

Chcemy, by rozwój Gdyni był zrównoważony, i w ten sposób myślimy także o nowych projektach inwestycyjnych – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni w rozmowie z dziennikarką Rzeczpospolitej Karoliną Kowalską. W poniedziałek 22 maja rozpoczyna się dwudniowy kongres Real Estate Impactor, którego gazeta jest organizatorem a Gdynia gospodarzem.

Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

Logo, z którym Marynarce będzie do twarzy

Z okazji przyszłorocznej 100. rocznicy powstania Marynarki Wojennej został ogłoszony konkurs na logo uświetniające to wyjątkowe wydarzenie. Każdy może spróbować swoich sił i zostać autorem jubileuszowej identyfikacji morskich sił zbrojnych. Oprócz oczywistej w takich przypadkach satysfakcji, na zwycięzcę czeka 5000 złotych nagrody.