Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

// fot. Karol Stańczak

 

W imieniu widowni chcę wyrazić nadzieję, że obejrzymy na tym festiwalu spektakle, które podarują nam chwile wzruszenia, które dadzą nam do myślenia, a w najgorszym razie zapewnią  kilka godzin godziwej, kulturalnej rozrywki. W takiej nadziei, w oczekiwaniu na to ogłaszam, że 12. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni  niniejszym jest otwarty – witał na otwarciu festiwalu Marek Stępa. Dyrektor programowy Jacek Sieradzki dodał: – Zapraszam do intensywnego udziału w widowiskach teatralnych. Zagramy 8 przedstawień konkursowych. Jak zwykle w dni powszednie od poniedziałku do piątku spotykamy się w teatrze i czytamy jeden z 5 dramatów. Ocenia je kapituła nagrody dramaturgicznej i alternatywna.

 

Oprócz zwycięzcy 12. R@portu, który zostanie zaprezentowany w sobotę 27 maja, poznamy również laureata 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Więcej informacji na stronie www.raport12.festiwalraport.pl

Ruszył 12. R@port

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

22.05.2017 08:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Real Estate Impactor: Podnosimy jakość życia

Chcemy, by rozwój Gdyni był zrównoważony, i w ten sposób myślimy także o nowych projektach inwestycyjnych – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni w rozmowie z dziennikarką Rzeczpospolitej Karoliną Kowalską. W poniedziałek 22 maja rozpoczyna się dwudniowy kongres Real Estate Impactor, którego gazeta jest organizatorem a Gdynia gospodarzem.

Logo, z którym Marynarce będzie do twarzy

Z okazji przyszłorocznej 100. rocznicy powstania Marynarki Wojennej został ogłoszony konkurs na logo uświetniające to wyjątkowe wydarzenie. Każdy może spróbować swoich sił i zostać autorem jubileuszowej identyfikacji morskich sił zbrojnych. Oprócz oczywistej w takich przypadkach satysfakcji, na zwycięzcę czeka 5000 złotych nagrody.

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Po raz czwarty odbywały się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Można było wejść, zobaczyć a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. To największe wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.