Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających.

 

Przed Muzeum Miasta Gdyni stanął trolejbus Skoda 9Tr20 wyprodukowany w 1975 r. Tego typu pojazdy jeździły po ulicach miasta w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. W Noc Muzeów można było wyruszyć w sentymentalny kurs i poznać historię gdyńskiej komunikacji. Poza podróżowaniem zabytkowym trajtkiem, goście mieli też okazję za pomocą stempli ozdobiać torby. Tłumy pojawiły się też na Nocy Muzeów w Muzeum Marynarki Wojennej, które przygotowało m.in. pokaz musztry paradnej, pokazy rekonstrukcji i oczywiście smakowitą grochówkę.


Nie nudzili się Ci, którzy zajrzeli do podziemi gdyńskiej biblioteki. Podziemia Czytelni Naukowej zamieniły się w moskiewskie metro z ponurej postapokaliptycznej przyszłości 2033 roku. W tej przestrzeni zaaranżowany został pokój ucieczki inspirowany powieścią Dmitrija Głuchowskiego „Metro 2033”. 


Zobacz jak było podczas Nocy Muzeów w Gdyni:

 

Noc Muzeów 2017

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

21.05.2017 10:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Witaj przyjacielu Zhuhai!

Jest miastem nadmorskim, na którego obszarze znajduje się 217 wysp, leży w prowincji Guangdong w delcie Rzeki Perłowej, liczy 1,6 miliona mieszkańców i właśnie zostało miastem zaprzyjaźnionym/siostrzanym Gdyni. W chińskim Zhuhai podpisano umowę, na podstawie której miasta będą realizowały szeroko pojętą współpracę.

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

Wodna Fiesta na początek żeglarskiego sezonu

Gdyńska marina była dziś miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal zainaugurował sezon żeglarski na Pomorzu. To również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.