Na nartach przy bulwarze

Szykuje się wyjątkowa gratka dla osób chcących skorzystać z wodnego szaleństwa. W najbliższą sobotę 20 maja na Bulwarze Nadmorskim ruszy wyciąg do nart wodnych. Do tej pory to była atrakcja znana głównie z jezior, więc możliwość „szusowania” po wodach Zatoki Gdańskiej zapowiada się doskonale.

// fot. Wake Bay Gdynia

Wyciąg do nart wodnych działa w zbliżony sposób do znanego z górskich stoków wyciągu orczykowego. Składa się dwóch masztów i kabla głównego, który biegnie przez dwie rolki zwrotne. Szybkość ruchu można regulować, zależy to od umiejętności pływacza. Byliśmy z przyjaciółmi we Wrocławiu tam zobaczyliśmy wake park, doszliśmy do wniosku, że fajnie by było stworzyć taki w Gdyni – mówi Jacek Kutawiński z Wake Bay.

 

Jedna sesja użytkowa trwa 60 minut, maksymalnie na wyciągu mogą przebywać 4 osoby. W tym czasie pod okiem instruktora można doszkolić swoje umiejętności. Przydatne podczas takiej formy aktywności są umiejętności wyniesione z narciarskiego stoku.

 

Z wyciągu będą mogły skorzystać osoby, które chcą poczuć trochę adrenaliny. Osoby, które chciałyby skorzystać z wyciągu, muszą umieć pływać i mieć powyżej ośmiu lat – wyjaśnia Jacek Kutawiński.

 

Od czerwca odwiedzających Wake Bay będą czekały dodatkowe atrakcje, takie jak flyboard, za pomocą, którego można wykonywać akrobacje, unosząc się nad wodą. Ponadto planowane jest udostępnienie deski typu SUP, na której można pływać przy pomocy wiosła.

 

Wyciąg będzie działał od soboty 20 maja, skorzystać będzie można z niego do ostatniego weekendu września. Ceny są uzależnione od pory dnia.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

19.05.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

User Experience – doświadcz nowego

Tipi UX to spotkania, które poruszają tematykę User Experience. Pierwsze Tipi UX od-było się rok temu w Gdyni, a obecnie organizowane jest również w innych miastach Pol-ski. Główną tematyką spotkań jest grafika, psychologia i marketing – słowem najważ-niejsze zagadnienia dla każdego, kto chciałby tworzyć użyteczne rozwiązania. 29 maja osoby, które chciałyby poznać to zagadnienie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę pod-czas wydarzenia Tipi UX Trójmiasto w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.