Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej

Studenci architektury Politechniki Gdańskiej ponownie spotkali się z mieszkańcami Witomina, by rozmawiać o zagospodarowaniu przestrzeni w rejonie rewitalizacji. W czwartek, 18 maja, „na tapetę” wzięli tereny przy ul. Chwarznieńskiej, przy budynkach od numeru 4 do 8.

 

By teren stał się przestrzenią przyjazną i zachęcająca do aktywności na świeżym powietrzu zaproponowano inne wykorzystanie dotychczasowego parkingu. Teren ten miałyby stać się zielonym placem rekreacji . Auta mogłyby parkować na niewykorzystanych dotychczas terenach na obrzeżach osiedla. Wzdłuż chodników można ustawić dodatkowe ławki, a przy sklepie, z którego najczęściej korzystają mieszkańcy,  powinna powstać przestrzeń do odpoczynku po pracy i codziennych zakupach.

Między innymi takie propozycje przygotowali studenci architektury z Politechniki Gdańskiej, którzy od kilku tygodni pracują nad koncepcją zagospodarowania terenu na rewitalizowanej zachodniej części Witomina – Radiostacja. Pracę studentów obrazują makiety, które pomagają w dyskusji nad przyszłością dzielnicy.

W czwartek odbyły się warsztaty konsultacyjne, podczas których zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy rewitalizowanego obszaru zgłaszali swoje uwagi. To kolejne spotkanie z serii tych prowadzonych w zachodniej części Witomina-Radiostacji. W przyszłym tygodniu planowane jest podsumowanie cyklu.

26 i 27 maja w godzinach 12.00 – 20.00 studenci wspólnie z mieszkańcami będą w terenie, w skali 1:1,  testować zaproponowane rozwiązania architektoniczne. Na osiedlu tymczasowo zostaną ustawione dodatkowe ławki, elementy miejskiej zieleni, a także grill. Architekci będą obserwować, czy mieszkańcy chcą korzystać z nowych rozwiązań i czy takie zmiany to ich zdaniem dobry pomysł.

Studentów będzie można spotkać na terenie dawnych kortów tenisowych (przy lesie), na placu przy świetlicy Vitava, na ul. Widnej 8 oraz przy ulicy Nauczycielskiej (przejazd do ul. Widnej).

 

Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

19.05.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

User Experience – doświadcz nowego

Tipi UX to spotkania, które poruszają tematykę User Experience. Pierwsze Tipi UX od-było się rok temu w Gdyni, a obecnie organizowane jest również w innych miastach Pol-ski. Główną tematyką spotkań jest grafika, psychologia i marketing – słowem najważ-niejsze zagadnienia dla każdego, kto chciałby tworzyć użyteczne rozwiązania. 29 maja osoby, które chciałyby poznać to zagadnienie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę pod-czas wydarzenia Tipi UX Trójmiasto w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.