User Experience – doświadcz nowego

Tipi UX to spotkania, które poruszają tematykę User Experience. Pierwsze Tipi UX od-było się rok temu w Gdyni, a obecnie organizowane jest również w innych miastach Pol-ski. Główną tematyką spotkań jest grafika, psychologia i marketing – słowem najważ-niejsze zagadnienia dla każdego, kto chciałby tworzyć użyteczne rozwiązania. 29 maja osoby, które chciałyby poznać to zagadnienie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę pod-czas wydarzenia Tipi UX Trójmiasto w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczmy

Organizująca wydarzenie w Gdyni Zuzanna Ćwiąkała wyjaśnia, na czym polega UX. User Experience to projektowanie z uwzględnieniem w pierwszej kolejności potrzeb użytkownika. Szukamy rozwiązań, które są najlepsze i najłatwiejsze dla użytkownika, takie, które będą najbardziej intuicyjne. Na pierwszy plan wysuwa się dobro osoby, która
z rozwiązań będzie korzystać. W skład pojęcia wchodzą elementy projektowania, programowania, psychologii. User Experience skupia się na wrażeniach, jakich doznaje użytkownik rozwiązań interaktywnych. 

 

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest zainteresowanie nowych osób tematyką User Experience. Chcemy zapoznać osoby, które  chciałyby w przyszłości pracować w branży  UX, z ludźmi zajmującymi się tym zagadnieniem profesjonalnie. Naszym celem jest dokładniejsze przedstawienie tej tematyki, nowych idei i zintegrowanie środowiska UX – mówi Zuzanna Ćwiąkała.

 

Kierujemy nasze spotkania do osób, które rozważają  pracę w branży UX lub są w niej
od niedawna i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę. Tipi UX pozwala takim osobom nawiązać kontakt z bardziej doświadczonymi UX – designerami oraz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.– dodaje organizatorka.

 

Spotkania Tipi UX Trójmiasto odbywają się cyklicznie w PPNT. Najbliższe odbędzie się w poniedziałek 29 maja w Strefie Startup w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Początek o godz. 17.45. Wstęp jest darmowy.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

20.05.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.