R@port dobija do brzegu

Dosłownie kilka dni dzieli nas od ważnego teatralnego wydarzenia, jakim jest Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Publiczność obejrzy w sumie osiem przedstawień konkursowych, by na koniec poznać najlepsze. Inauguracja festiwalu odbędzie się w niedzielę 21 maja w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Wydarzenie otworzy sztuka „Triumf woli” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.

// fot. mat. pras R@port

To ma być raport z tego, co się wydarzyło ciekawego w polskiej dramaturgii współczesnej w 2016 roku. W maju wszystko sumujemy. Ta cezura kalendarzowa jest wygodna dlatego, że dokładnie określa, z czego wybierałem i co było do dyspozycji. Czy wybrałem dobrze? Publiczność mnie oceni. Mam nadzieję, że w tym roku udało mi się ściągnąć ciekawe propozycje – mówi Jacek Sieradzki, dyrektor programowy R@portu.

 

Jury festiwalu, w składzie: Remigiusz Brzyk, Zbigniew Majchrowski, Dorota Masłowska oceni zróżnicowany repertuar. Wśród konkursowych spektakli, które zobaczymy w ciągu najbliższego tygodnia znalazły się: „Triumf Woli”, „Po „Burzy” Szekspira”, „Silesia, silentia”, „Wieloryb the Globe”, „Krzywicka/krew”, „Drugi spektakl”, „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy”, „Biała siła, czarna pamięć”. Z opisami wszystkich spektakli można się zapoznać pod tym linkiem. Zwycięzców poznamy w sobotę 27 maja podczas uroczystej gali.

 

Ważnym punktem wydarzenia będzie także czytanie tekstów nominowanych do 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Na każdy dzień przygotowano inną sztukę. Harmonogram znajduje się tutaj

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

19.05.2017 08:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.

Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.