Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

Euruś // fot. mat. prasowe

 

Oficjalna gdyńska maskotka UEFA EURO U21 Polska 2017, wyłoniona została w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Gdyńskie Centrum Sportu przyjmowało zgłoszenia w dniach 24 kwietnia – 12 maja. Celem konkursu było wyłonienie wyjątkowej, fikcyjnej postaci, która zagrzewać będzie do walki wszystkie drużyny rozgrywające mecze na Stadionie Miejskim w Gdyni. Maskotka z całych sił będzie dopingować reprezentacje Hiszpanii, Portugalii oraz Macedonii, które podczas czerwcowych mistrzostw rywalizować będą o awans z grupy B.Spośród nadesłanych prac jurorzy wyłonili w sumie pięciu laureatów, ale tylko Euruś został oficjalnie mianowany gdyńską maskotką turnieju. Pierwsza okazja do spotkania już za niespełna miesiąc – 17 czerwca o godzinie 20:45 Hiszpania zmierzy się z Macedonią.

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

20.05.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.

Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.

Po raz piąty pobiegli 5 mil

Jubileuszowy piąty Bieg 5. mil o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych za nami! Zawody rozgrywane w jednym z najciekawszych miejsc Gdyni, zamkniętym za co dzień terenie portu wojennego, zgromadziły pół tysiąca biegaczy.