Po raz piąty pobiegli 5 mil

Jubileuszowy piąty Bieg 5. mil o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych za nami! Zawody rozgrywane w jednym z najciekawszych miejsc Gdyni, zamkniętym za co dzień terenie portu wojennego, zgromadziły pół tysiąca biegaczy.

// fot. Dawid Linkowski, gdyniasport.pl

 

 

Rywalizacja tradycyjnie rozpoczęła się przy okręcie ORP Kościuszko. Do pokonania był dystans 5 mil morskich, co w przeliczeniu daje 9260 metry, które wytyczone zostało w formie dwóch pętli. Zawodnikom towarzyszyła piękna letnia pogoda. Palące słońce nie było sprzymierzeńcem uczestników, jednak pomimo to wyniki oraz poziom sportowy stały na wysokim poziomie. Nie ma w tym przypadku, gdyż większość zawodników to żołnierze zawodowi reprezentujące wojskowe jednostki i dywizjony.


W trakcie zawodów nie zabrakło cywilów oraz gości, spośród których wymienić należy biegnącego prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz reprezentantów Gdynia Sport Team, którzy na co dzień zajmują się sportem i rekreacją w mieście. Wśród nich był niedawny triumfator maratonu na Biegunie Północnym, Piotr Suchenia.

Fanom biegania przypominamy, że do 22 maja można zarejestrować się na Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim z niższą opłatą. Zgłoszenia są możliwe na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

 

Bieg 5. mil o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych

 

 

opr. Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

18.05.2017 17:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.

Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.

Znamy nominacje do 12. Nagrody Literackiej GDYNIA

Spośród 434 zgłoszonych tytułów w czterech kategoriach Kapituła 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła 20 nominowanych. Nazwiska finalistów zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.