Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.

 

Pieszy Rajd Kaszubski - fot. pixabay.com

 

„Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki” to motto przyświecające Pieszemu Rajdowi Kaszubskiemu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 42 km przez 3 powiaty: Gdynię, powiat wejherowski oraz pucki, gdzie czekać ich będzie sporo wyzwań - pokonanie podziemnych tuneli, licznych schodów, maszerowanie z kompasem czy zadania na strzelnicy. 

Ale nie tylko kondycji fizycznej będzie wymagać od nich ta przygoda. Na trasie ciągnącej się od Adventure Park Kolibki przez m.in. Molo w Orłowie, Kępę Redłowską, 11 Baterię Artylerii Stałej, Centrum Gdyni, Grabówek, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Rumię, Kazimierz, Mechelinki, Babie Doły aż do mety w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni czekać będzie na nich szereg zadań, w których należy wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Ważenie wody, liczenie drzwi, szukanie białej broni, przegląd luf, układanie puzzli, łamanie szyfrów, przejście labiryntu, a także zadania kulinarne, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Udział w rajdzie będzie nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, sprawdzenia swojej sprawności i wiedzy o Gdyni i Kaszubach, ale także szansą na zrobienie czegoś dobrego.

- Rajd jest bezpłatny i niekomercyjny, jednak nie jest wychowawcze dawanie przyjemności za darmo. Uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać wpłat na konta organizacji niosących pomoc ludziom - mówi Jarosław Kłodziński, radny Gdyni i współorganizator rajdu.

W rajdzie mogą wziąć udział trzyosobowe pełnoletnie drużyny. Opłata startowa (od drużyny) wynosi 120 zł i ma zostać przekazana na jedną w wymienionych placówek: Centrum Aktywności Seniora, Hospicjum w Gdyni, Hospicjum w Pucku, ZHP, PCK, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe lub na Europejską Fundację Krewaktywni w Gdyni.

Start rajdu o godz. 8:00 z Adventure Park Kolibki, a meta na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni, gdzie 21 czerwca o godz.18:00 odbędzie się wręczenie nagród. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja. Ilość drużyn ograniczona. Więcej informacji na stronie www.klodzinski.info.pl. Zgłoszenia można kierować mailowo klodzinski.jaroslaw@wp.pl lub telefonicznie: 601 65 88 12.

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

19.05.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

XIV Bałtycki Festiwal Nauki w Gdyni

Nauka rozbudza ciekawość, poszerza horyzonty, wywołuje poczucie satysfakcji i radości. Co jednak ważniejsze, jest coraz bardziej popularna i chętniej pogłębiana. Na co dowodem jest Bałtycki Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 24-28 maja, już po raz czternasty z inicjatywy Rady Rektorów Województwa Pomorskiego.

Projekt pomorskiego zintegrowanego biletu z dofinansowaniem!

Wiemy już, że projekt wspólnego dla województwa pomorskiego zintegrowanego biletu jest na dobrej drodze do realizacji. Program „InterConnect" nie tylko został bardzo wysoko oceniony przez międzynarodowych ekspertów, ale także otrzymał dodatkowe dofinansowanie w wysokości 1,5 mln euro.

Arka o Grzegorzu Krychowiaku nie zapomina

Choć Grzegorz Krychowiak opuścił gdyńską Arkę wiele lat temu to jego była drużyna o nim nie zapomina. Wczoraj klub miał okazję podyskutować na twitterze ze swoim byłym graczem przy okazji odbywającej się w Gdyni Akademii KlasyEkstra.