„Jak spotkać syrenę” otwiera Millennium Docs Against Gravity

Machina ruszyła. Po raz drugi Gdyńskie Centrum Filmowe stało się domem dla Festiwalu Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto. Poprzednia edycja została bardzo ciepło przyjęta, dlatego o kolejną odsłonę organizatorzy mogą być spokojni. Widzowie chętnie rezerwują bilety, żeby zobaczyć najlepsze i najodważniejsze filmy dokumentalne z całego świata na wielkim ekranie. W środę 17 maja w Sali Warszawa odbyła się uroczysta gala otwarcia.

// fot. Karol Stańczak

W repertuarze Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto znalazły się 62 obrazy, które uczą, poruszają i bawią. Z wieloma twórcami można się spotkać także po seansach i zadać nurtujące nas pytania. Festiwal, to również pokazy Akademii Dokumentalnej i filmy w technologii Virtual Reality. Filmem otwarcia został „Jak spotkać syrenę”. Obecna na wydarzeniu autorka dokumentu Coco Schrijber, podkreślała, że bardzo cieszy ją fakt, że to jej film został zaprezentowany właśnie w Gdyni, w nadmorskiej scenerii.

 

Cały repertuar Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto jest dostępny na stronie www.docsag.pl   

Otwarcie Docs Against Gravity Trójmiasto

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

18.05.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Złote Vistalki!

Szczypiornistki Vistalu Gdynia rozegrały jedno z najważniejszych spotkań w historii klubu. Wygrywając w Gdynia Arenie 24-22 z Metraco Zagłębie Lubin sięgnęły po drugie w historii Mistrzostwo Polski. W imieniu władz miasta sukcesu gratulował zapalony kibic gdyńskich szczypiornistek, wiceprezydent Marek Stępa.

Świat wokół nieruchomości - Real Estate Impactor

Jak zmiany w myśleniu o przestrzeni i nowe trendy na rynku nieruchomości przekuć w udany biznesowy pomysł? Tego m.in. dotyczyć będzie pierwszy kongres rynku nieruchomości – Real Estete Impactor. Do Gdyni już w najbliższy poniedziałek i wtorek, 22 i 23 maja, przyjadą samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita. Gdynia, jako miejsce eventu, wybrana została nieprzypadkowo. To miasto, które jakość życia i pracy zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Wodna Fiesta z ekspedycją poszukiwawczą w tle

Tym razem gdyńska marina stanie się miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal, który odbędzie się w sobotę 20 maja, zainauguruje sezon żeglarski na Pomorzu. Będzie to również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.