Świat wokół nieruchomości - Real Estate Impactor

Jak zmiany w myśleniu o przestrzeni i nowe trendy na rynku nieruchomości przekuć w udany biznesowy pomysł? Tego m.in. dotyczyć będzie pierwszy kongres rynku nieruchomości – Real Estete Impactor. Do Gdyni już w najbliższy poniedziałek i wtorek, 22 i 23 maja, przyjadą samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita. Gdynia, jako miejsce eventu, wybrana została nieprzypadkowo. To miasto, które jakość życia i pracy zawsze stawia na pierwszym miejscu.

// fot. Marek Sałatowski

 

 

- W Gdyni  tworzymy taką ofertę, by nie trzeba było wyprowadzać się poza granice miasta.  Jedynym  z najważniejszych projektów rozwojowych jest „Gdynia Zachód”.  Przed nami też wielkie wyzwanie, jakim jest budowa nowej części śródmieścia Gdyni. To nowa jakość życia, nie tylko dla gdynian, ale także dla osób, które poszukują wygodnego miejsca do mieszkania  – podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 

Rozmowy w gronie międzynarodowych ekspertów z różnych dziedzin życia dotyczyć będą tego, co dziś wpływa na rynek nieruchomości, jak i gdzie szukać inspiracji mogących odegrać znaczącą rolę w tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Przez dwa dniw gronie międzynarodowych ekspertów omawiane będą kwestie, które dziś mają znaczący wpływ na biznes. Tematami rozmów będą geopolityka, zmiany klimatyczne, technologie, przywództwo i zarządzanie, zmiany społeczno-demograficzne.

 

Uczestnikami konferencji będą m.in. prezydent Wojciech Szczurek, który weźmie udział w dyskusji: Samorządowcy czy wizjonerzy: kogo dzisiaj potrzebują miasta, aby przyspieszyć tempo rozwoju? oraz wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała, która uczestniczyć będzie w debacie Walka o talent – nowa siła napędzająca rozwój miast.

 

Wydarzenie ma dostarczyć przedstawicielom branży nieruchomości wiedzy, która pomoże  zrozumieć ukryte potrzeby i motywacje klienta z innych dziedzin i sektorów, które pozwolą lepiej przewidzieć przyszłe trendy, zaplanować strategię i kierunki rozwoju.

 

Program wydarzenia:  https://reimpactor.pl/program.html

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

17.05.2017 13:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Wiosenny piknik przyrodniczy

Wiosna to nie tylko czas, kiedy budząca się do życia przyroda odkrywa swoje tajemnice. To także okres aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i doskonała okazja do piknikowania. W piątek 19 maja miłośnicy natury będą mogli wziąć udział w festynie przyrodniczym łączącym relaks z nauką o świecie fauny i flory. Wstęp wolny.

Z Gdyni do Cannes przez Warszawę

Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej zmierzy się z najlepszymi twórcami z całego świata podczas tegorocznego 70. Festiwalu Filmowego w Cannes. Film Grzegorza Mołdy „Koniec widzenia” wybrano spośród 4843 obrazów i zakwalifikowano do konkursu filmów krótkometrażowych. Tuż przed rozpoczęciem canneńskiego święta, we wtorek, 16 maja, w kinie Kultura w Warszawie, film miało okazję obejrzeć grono zaproszonych gości. Na pokazie nie zabrakło znamienitych twarzy polskiego kina: Janusza Zaorskiego, Roberta Glińskiego, Juliusza Machulskiego, Danuty Stenki i wielu, wielu innych.

Trwa przebudowa al. Zwycięstwa

W poniedziałek 15 maja ruszyły prace przebudowy al. Zwycięstwa w Gdyni obejmujące odcinek od skrzyżowania z ul. Szyprów do skrzyżowania z ul. Cyprysową w kierunku centrum. Warunki na drodze są stale monitorowane, aby możliwie zmniejszyć uciążliwości związane z przebudową.