Wiosenny piknik przyrodniczy

Wiosna to nie tylko czas, kiedy budząca się do życia przyroda odkrywa swoje tajemnice. To także okres aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i doskonała okazja do piknikowania. W piątek 19 maja miłośnicy natury będą mogli wziąć udział w festynie przyrodniczym łączącym relaks z nauką o świecie fauny i flory. Wstęp wolny.

// fot. pl-pl.facebook.com/rokwisly

 

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! to IX edycja pikniku pełnego przyrodniczych atrakcji, na który zapraszają Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z partnerami.


W tym roku tematem przewodnim jest Wisła. Jest to najdłuższa rzeka w Europie w całości przebiegająca w granicach jednego państwa. Swój bieg kończy w Morzu Bałtyckim. Przepływając przez cały kraj, łączy południe z północą, a dzięki dopływom wschód z zachodem. To wspaniałe dziedzictwo przyrody, ostoja różnorodności biologicznej. Jej dzikość fascynuje nie tylko przyrodników, ale także podróżników, którzy zmagają się z nią kajakiem, rowerem czy pieszo.


Przyrodnicza przygoda rozpocznie się już o godzinie 10.00 w zespole pałacowo-parkowym w gdyńskim parku Kolibki. Dla miłośników natury przygotowano strefę relaksu i edukacji. Uczestnicy wykładów dowiedzą się wielu ciekawostek ze świata roślin, owadów i ryb, poznają znaczenie rzek dla fauny i flory oraz ich bioróżnorodność.


Warto dodać, że gdyńskie wydarzenie rozpocznie dwudniowy biopiknik. Dzień później, 20 maja kolej na Gdańsk – o godzinie 11.00 zabawa ruszy w parku Reagana.


Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: http://gdynia.pl/mieszkaniec/aktualnosci-2,3664/piknik-edukacyjny-bioroznorodnosc-poznaj-by-zachowac-2017,426863

 

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować!
piątek 19 maja, godz. 10.00-14.00


Gdynia Orłowo
Zespół pałacowo-parkowy w Kolibkach

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

17.05.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Z Gdyni do Cannes przez Warszawę

Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej zmierzy się z najlepszymi twórcami z całego świata podczas tegorocznego 70. Festiwalu Filmowego w Cannes. Film Grzegorza Mołdy „Koniec widzenia” wybrano spośród 4843 obrazów i zakwalifikowano do konkursu filmów krótkometrażowych. Tuż przed rozpoczęciem canneńskiego święta, we wtorek, 16 maja, w kinie Kultura w Warszawie, film miało okazję obejrzeć grono zaproszonych gości. Na pokazie nie zabrakło znamienitych twarzy polskiego kina: Janusza Zaorskiego, Roberta Glińskiego, Juliusza Machulskiego, Danuty Stenki i wielu, wielu innych.

Trwa przebudowa al. Zwycięstwa

W poniedziałek 15 maja ruszyły prace przebudowy al. Zwycięstwa w Gdyni obejmujące odcinek od skrzyżowania z ul. Szyprów do skrzyżowania z ul. Cyprysową w kierunku centrum. Warunki na drodze są stale monitorowane, aby możliwie zmniejszyć uciążliwości związane z przebudową.

Sąsiedzi będą świętować

Dobry sąsiad to skarb. Wiedzą o tym wszyscy. Mieszkańcy Chyloni nie tylko wiedzą, ale również potrafią docenić. Dlatego już po raz dziewiąty w ich dzielnicy zostanie zorganizowany festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada.