Trwa przebudowa al. Zwycięstwa

W poniedziałek 15 maja ruszyły prace przebudowy al. Zwycięstwa w Gdyni obejmujące odcinek od skrzyżowania z ul. Szyprów do skrzyżowania z ul. Cyprysową w kierunku centrum. Warunki na drodze są stale monitorowane, aby możliwie zmniejszyć uciążliwości związane z przebudową.

// fot. mat. prasowe

W obecnej chwili trwają prace rozbiórkowe przy nawierzchni i krawężnikach. Całość przebudowy natomiast obejmować będzie wymianę konstrukcji nawierzchni w zatoce autobusowej, jezdni na odcinku około 300 m wraz z krawężnikami oraz wymianą nawierzchni chodników i przedłużenie odcinka ścieżki rowerowej do przejścia dla pieszych przy ul. Nawigatorów.

Pierwszy etap przebudowy trwać będzie około dwóch tygodni. W związku z zamknięciem lewego pasa jezdni w kierunku centrum oraz okresowego zawężenia lewego pasa do Sopotu w godzinach od 9.00 do 14.00, nastąpiło wydłużenie cyklu przejazdu na sygnalizacji świetlnej przy ul. Nawigatorów. Ponadto prace drogowe prowadzone są do późnych godzin popołudniowych.

W drugim etapie nastąpi zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięty prawy pas jezdni w kierunku centrum.

Planowane zakończenie inwestycji nastąpi do końca czerwca bieżącego roku. Wartość projektu to około półtora miliona złotych.

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

16.05.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Sąsiedzi będą świętować

Dobry sąsiad to skarb. Wiedzą o tym wszyscy. Mieszkańcy Chyloni nie tylko wiedzą, ale również potrafią docenić. Dlatego już po raz dziewiąty w ich dzielnicy zostanie zorganizowany festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada.

„Zaprojektuj sobie ścieżkę do domu” przy Chwarznieńskiej

„Zaprojektuj sobie ścieżkę do domu” – to hasło przewodnie spotkania mieszkańców budynków przy ulicy Chwarznieńskiej 4-8 z pracownikami Laboratorium Innowacji Społecznych i studentami Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Będzie ono okazją do przekazania architektom opinii i spostrzeżeń na temat zmian, jakie powinny zajść w rewitalizowanej części Witomina. Spotkanie odbędzie się najbliższy czwartek 18 maja.

Noc Muzeów w Gdyni

Pokój ucieczki, pokaz musztry paradnej, nocny przejazd trolejbusem, czy rozgwieżdżone niebo w planetarium, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników tegorocznej gdyńskiej Nocy Muzeów, która rozpocznie się 20 maja o godz.19:00.