HR-owcy porozmawiali o swoich wyzwaniach

W Gdyni po raz drugi odbyła się konferencja Follow The Rabbit, czyli spotkanie specjalistów, zarządzających i ekspertów branży HR, reprezentujących trójmiejskie firmy. Kontynuacja Follow The Rabbit to owoc zeszłorocznej, udanej konferencji zorganizowanej przez firmę Thomson Reuters, z okazji dziesięciolecia działalności w Trójmieście.

// fot. Dorota Patzer

 

Celem Follow The Rabbit jest przede wszystkim zbliżanie do siebie lokalnego środowiska HR, integracja, dzielenie się wiedzą, a także pokazywanie dobrych, sprawdzonych narzędzi i praktyk.  Na spotkaniu poruszono między innymi tematykę wyzwań współczesnego HR, roli benefitów w kreowaniu oferty pracy, programach talentowych, jako sposobie na utrzymanie zaangażowania pracowników, legislacji, czy budowaniu zaangażowania zespołu. Podczas Follow The Rabbit, goście mogli usłyszeć przedstawicieli różnych firm i organizacji m.in. House of Skills, Employer Branding Institute, Sedlak & Sedlak, PwC i Torusa.

 

Przyglądając się Follow The Rabbit poczułam taką ilość pozytywnej energii, że z wielkim entuzjazmem odebrałam propozycję, by popracować nad tym i sprawić, aby to wydarzenie nabrało zasięgu i żeby miasto Gdynia włączyło się w działania – mówiła na otwarciu wydarzenia wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

 

Na HR-owcach spoczywa dzisiaj olbrzymia odpowiedzialność, nie tylko za procesy rekrutacji, ale często także budowania relacji ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym czy też szeroki obszar employer brandingu. W obliczu wyzwań i coraz trudniejszego rynku z perspektywy pozyskiwania i utrzymywania pracowników warto dzielić się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami, które mogą sprzyjać rozwojowi tak pojedynczych firm działających w regionie, jak i całego lokalnego rynku – komentuje Karolina Majowicz-Prager, Senior Communications Specialist w firmie Thomson Reuters, pomysłodawcy i współorganizatora wydarzenia Follow The Rabbit.

 

Wśród firm i pracodawców, którzy zaangażowali się w tym roku w Follow The Rabbit, oprócz Thomson Reuters, są m.in. ABSL (Association of Business Service Leaders), organizacja zrzeszająca firmy sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, firma Torus, deweloper kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku, WNS, Kemira, Transcom, PwC i wiele innych.

 

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

20.04.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim. Partnerami tego przedsięwzięcia są samorządy, przedsiębiorstwa prywatne i placówki naukowe.

Rzuć wszystko i chodź sprzątać las!

W najbliższy weekend w kilku gdyńskich dzielnicach odbędą się wielkie porządki. W ramach obchodów Dnia Ziemi w pięciu różnych miejscach miasta organizowane są akcje sprzątania lasów i terenów zielonych. To w większości inicjatywy samych mieszkańców. Tych, którym na sercu leży dbałość o przyrodę i czystość najbliższego otoczenia. Każdy może dołączyć i pomóc!

W Muzycznym Brzechwa dla dzieci

Jan Brzechwa – klasyk literatury dziecięcej. Na jego poczuciu humoru wychowały się miliony. Dlatego tak chętnie powracamy do „Pchły Szachrajki”, „Lenia” czy „Samochwały”. Tym razem wiersze Jana Brzechwy stały się podstawą scenariusza nowej propozycji Teatru Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 kwietnia w południe.