Rzuć wszystko i chodź sprzątać las!

W najbliższy weekend w kilku gdyńskich dzielnicach odbędą się wielkie porządki. W ramach obchodów Dnia Ziemi w pięciu różnych miejscach miasta organizowane są akcje sprzątania lasów i terenów zielonych. To w większości inicjatywy samych mieszkańców. Tych, którym na sercu leży dbałość o przyrodę i czystość najbliższego otoczenia. Każdy może dołączyć i pomóc!

Lasek i polana na Babich Dołach

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji rzutkie grupy mieszkańców Gdyni postanowiły zorganizować się w jednym, wspólnym celu – uprzątnięcia bałaganu panującego na terenach zielonych w ich okolicy. Karwiny, Obłuże, Babie Doły, Kolibki, Redłowo – w tych dzielnicach czekać będą zorganizowane grupy wolontariuszy. Podpowiadamy jak do nich dołączyć.

 

22 kwietnia będzie można wziąć udział w następujących akcjach:

 

OBŁUŻE

Posprzątaj z nami las

Godz. 10.00-13.00

Zbiórka: wejście do lasu przy ul. Podgórskiej 11

 

Razem z Urzędem Miasta, fundacja Drzewa dla Serca zaprasza wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w wiosennych porządkach w lesie.
Na miejscu będzie można odebrać worki i rękawiczki.
Przewidziane są niespodzianki dla najmłodszych, a na godz. 12.00 zaplanowano wspólny przemarsz nordic walking.

 

 

KARWINY

Posprzątajmy las na Karwinach!

Godz. 10.00-12.00

Zbiórka: polana na końcu ul. Nałkowskiej

 

Zróbmy coś razem dla nas wszystkich – posprzątajmy las!

Akcja startuje przy ul. Nałkowskiej, a zakończy się (z pełnymi workami) przy pergoli śmietnikowej. Po zakończeniu planowane jest wspólne zdjęcie.

Na uczestników czekać będą worki, ale organizatorzy proszą o zabranie ze sobą rękawiczek. I dobrych humorów, oczywiście!

 

 

BABIE DOŁY

Dzień Ziemi w Babich Dołach

Godz. 10.30

Zbiórka: Polana na Rybakach

 

Mieszkańcy Babich Dołów wraz z rada dzielnicy zapraszają na wspólne sprzątanie najbliższej okolicy. „Wiosenne porządki” obejmą osiedlowe zakamarki, laski Polanę na Rybakach. Będzie to krok do stworzenia w tym miejscu przestrzeni rekreacyjnej w ramach rewitalizacji.

Na zakończenie planowane jest ognisko.

 

 

KĘPA REDŁOWSKA

Posprzątaj Kępę Redłowską z Biegowymi Wariatami!

Godz. 10.00-15.00

Zbiórka: Polanka Redłowska / pętla autobusowa przy szpitalu PCK / ul. Orłowska na wysokości schodów do lasu

 

Jeśli cię wkurza śmietnik w lesie – posprzątaj go razem z nami! Tak brzmi hasło akcji organizowanej przez Biegowych Wariatów wspólnie z Urzędem Miasta. Każdy może pomóc w sprzątaniu Kępy Redłowskiej. Działania zostaną rozdzielone na trzy różne miejsca, gdzie będzie można pobrać worki na śmieci i rękawice. W tych samych punktach należy pozostawić worki ze śmieciami, które później zostaną zabrane przez odpowiednie służby.

 

23.04.2017

KOLIBKI

Worek przygód

Godz. 10.00-14.00

Zbiórka: Adventure Park Kolibki

 

Z kolei na niedzielę, 23 kwietnia, zaplanowane jest wielkie sprzątanie Kolibek. „Worek przygód” to, jak zapowiadają organizatorzy z Adventure Park Kolibki i firmy Invest Komfort, wyjątkowa eko-przygoda.Skierowana jest do wszystkich aktywnych mieszkańców Trójmiasta, którym nie jest obojętny stan naszego środowiska.

 

Teren objęty akcją to obszar lasu od ulicy Bernadowskiej do ulic Sopockiej i Spokojnej. Sprzątanie jest zaplanowane na ok. trzy godziny, organizatorzy planują zbiórkę na terenie Adventure Park o godzinie 10.00. Na miejscu uczestnicy otrzymają mapki, napoje oraz niezbędne do sprzątania rękawice i worki. Po zakończonym zadaniu, o godzinie 13.00 na wszystkich ochotników czekać będzie ciepły poczęstunek przy wspólnym ognisku. Organizatorzy we współpracy z patronami przygotowali także atrakcyjne nagrody – m.in. vouchery do Adventure Park Kolibki, Centrum U7 w Gdyni oraz upominki rzeczowe.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

20.04.2017 14:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim. Partnerami tego przedsięwzięcia są samorządy, przedsiębiorstwa prywatne i placówki naukowe.

W Muzycznym Brzechwa dla dzieci

Jan Brzechwa – klasyk literatury dziecięcej. Na jego poczuciu humoru wychowały się miliony. Dlatego tak chętnie powracamy do „Pchły Szachrajki”, „Lenia” czy „Samochwały”. Tym razem wiersze Jana Brzechwy stały się podstawą scenariusza nowej propozycji Teatru Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 kwietnia w południe.

Bank Polski odzyska świetność jako luksusowy hotel

Najpiękniejsze skrzyżowanie w Polsce (jak twierdzą niektórzy), u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, wypięknieje jeszcze bardziej. W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego powstanie luksusowy butikowy hotel.