W Muzycznym Brzechwa dla dzieci

Jan Brzechwa – klasyk literatury dziecięcej. Na jego poczuciu humoru wychowały się miliony. Dlatego tak chętnie powracamy do „Pchły Szachrajki”, „Lenia” czy „Samochwały”. Tym razem wiersze Jana Brzechwy stały się podstawą scenariusza nowej propozycji Teatru Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 kwietnia w południe.

 

Spektakl skierowany jest do najmłodszych widzów. Przybliża twórczość Jana Brzechwy, wybitnego polskiego poety, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, takich jak „Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała”, „Na wyspach Bergamutach”, „Leń”. Wiersze Jana Brzechwy to absolutna klasyka literatury dziecięcej. Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenia - uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. 

Autorem reżyserii i scenariusza jest Bernard Szyc, scenografię i kostiumy zaprojektowała Kalina Konieczny, autorem opracowania muzycznego jest Renia Gosławska.

Na scenie zobaczymy: Agatę Ulatowską, Aleksego Perskiego, Aleksandrę Meller, Renię Gosławską, Igę Grzywacką, Sylwię Wąsik i Mateusza Deskiewicza.

 

 

Czas trwania: 1 h (bez przerwy)

Bilety: 50 - 30 zł, szczegóły: http://muzyczny.org/page/rezerwacja,49/

Preferencje wiekowe: 3+

 Najbliższe spektakle:

21 kwietnia, godz. 9.00 i 11.00

22 kwietnia, godz. 12.00 

 

Brzechwa dla dzieci w Muzycznym

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

20.04.2017 12:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Bank Polski odzyska świetność jako luksusowy hotel

Najpiękniejsze skrzyżowanie w Polsce (jak twierdzą niektórzy), u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, wypięknieje jeszcze bardziej. W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego powstanie luksusowy butikowy hotel.

Godzina dla sztuki

Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

Święto gdyńskich czytelników

Gdyńskich bibliofili czeka prawdziwa literacka uczta. Przed nami 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Książki, który w mieście będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie. Podczas wydarzenia przygotowanego na placu Grunwaldzkim pojawi się między innymi Michał Rusinek, odbędą się warsztaty ilustratorskie i czytanie „Don Kichota” w języku Cervantesa.