W „Ciapkowie” powstanie nowy pawilon dla kotów

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości, które planowane są w schronisku w ciągu najbliższych lat.

Wizualizacja budynku kociarni w ”Ciapkowie”

 

Już pod koniec roku planowane jest zakończenie przebudowy i adaptacji najstarszego budynku schroniska. W jego miejsce powstanie nowoczesna kociarnia z potrzebną infrastrukturą oraz pomieszczenia magazynowe – wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. W nowym budynku, poświęconym tylko i wyłącznie kotom, znajdzie się również kwarantanna, izolatka, szpitalik, a także pomieszczenia dla kotów przygotowanych do adopcji wraz w dużymi wybiegami zewnętrznymi – dodaje.

 

Obecne funkcje te są w schronisku rozdzielone na różne budynki. Połączenie ich pod jednym, nowym dachem będzie nową jakością zarówno dla zwierząt, jak i dla ich opiekunów i lekarzy.

Wizualizacja budynku kociarni w ”Ciapkowie”

 

Kociarnia będzie się mieścić w części schroniska położonej najbliżej Stadionu Miejskiego. Projekt budowlany jest już gotowy, obecnie trwa proces wyłaniania wykonawcy. W nowym kocim domu o powierzchni ponad 100 m2 zamieszkają wszystkie znajdujące się pod opieką schroniska koty – średnio jest ich ok. 160. Całkowity koszt przebudowy poznamy po wyłonieniu wykonawcy – jest on szacowany na kwotę 900 000 zł.

 

W ramach tegorocznej przebudowy zmiany czekają także budynek, który służy w „Ciapkowie” za biuro. Zostanie on przekształcony w magazyny, kuchnię i pomieszczenia socjalne – tłumaczy Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals.

 

W następnych etapach powstanie budynek pełniący funkcje weterynarii z izolatką, kwarantanna dla psów, jeszcze jeden duży, ocieplany pawilon dla psów z wybiegami zewnętrznymi oraz budynek administracyjno-biurowy – opowiada Michał Guć.

Wizualizacja budynku kociarni w ”Ciapkowie”

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” jest prowadzone przez OTOZ Animals jako zadanie powierzone w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przeprowadzenie inwestycji rozbudowy schroniska jest elementem tego zadana i będzie realizowane przez Stowarzyszenie. Pieniądze na rozbudowę pochodzą ze środków miejskich.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

19.04.2017 15:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Godzina dla sztuki

Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

Święto gdyńskich czytelników

Gdyńskich bibliofili czeka prawdziwa literacka uczta. Przed nami 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Książki, który w mieście będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie. Podczas wydarzenia przygotowanego na placu Grunwaldzkim pojawi się między innymi Michał Rusinek, odbędą się warsztaty ilustratorskie i czytanie „Don Kichota” w języku Cervantesa.

Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.