Trzymamy kciuki za gimnazjalistów!

W środę, czwartek i piątek prawie 2 tysiące gdyńskich uczniów z klas III gimnazjów przystąpi do obowiązkowego egzaminu. Pierwszego dnia sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.

 

Pierwszego dnia napiszą test z historii, WOS-u i języka polskiego, drugiego dnia z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a trzeciego dnia z języka obcego.

 

Będzie to jedna z ostatnich sesji egzaminu gimnazjalnego. Zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Uczniowie obecnie uczący się w VI klasie szkoły podstawowej we wrześniu zamiast rozpocząć naukę w gimnazjum przejdą do VII klasy szkoły podstawowej. Ostatni egzamin zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019 - równolegle z organizowanym po raz pierwszy egzaminem ósmoklasisty. Od 1 września 2019 r. gimnazja znikną z mapy edukacyjnej.


Tuż po egzaminie, w poniedziałek 24 kwietnia odbędzie się Gdyńska Giełda SzkółGimnazja na Start, która ma na celu pomoc w wyborze przyszłej szkoły ponadgimnazjalnej.

Na wydarzenie w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) zapraszamy uczniów klas III gdyńskich gimnazjów. W programie między innymi: prezentacje gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych, spotkanie z doradcami zawodowymi, prezentacja oferty Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Fundacja 4A i pokaz drukowania 3D oraz eksperymenty fizyczne w wykonaniu Centrum Nauki EXPERYMENT.

 

Szczegóły na stronie: www.gimnazjanastart.pl

 
Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia!

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

19.04.2017 08:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.

Z Gdynią przez całe życie - Gdyński Dialog Międzypokoleniowy już trwa

Miasto Gdynia rozpoczęło konsultacje społeczne, których celem jest przygotowanie założeń nowej odsłony lokalnej polityki międzypokoleniowej. Do udziału zaproszeni zostali gdynianie w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarszych. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

„Przysiadaki” – nowe meble miejskie

W Gdyni pojawiły się nowe meble miejskie. „Przysiadaki”, bo o nich tu mowa, montowane są w ciągach pieszych, wszędzie tam, gdzie mogą ułatwić życie osobom starszym i niepełnosprawnym. W centrum Gdyni zainstalowano 24 takie podpórki.