Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.

 

W Gdyni uczniowie mogą skorzystać z oferty edukacyjnej 22 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znajduje się 14 liceów oraz 8 zespołów szkół zawodowych. Aby dokonać najtrafniejszego wyboru przyszłej szkoły, warto wybrać się na doroczną giełdę szkół.

 

Podczas giełdy uczniowie będą mieli okazję bezpośrednio poznać swoich przyszłych nauczycieli i wychowawców oraz starszych kolegów. Będzie to dla nich szansa, by porozmawiać o ofercie szkoły, a także atmosferze, jaka w niej panuje. Oprócz tego gimnazjaliści będą mogli wysłuchać prezentacji Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i skonsultować się z doradcami zawodowymi. Za sprawą Fundacji 4A zobaczą jak wgląda na żywo drukowanie w 3D, czekają też na nich pokazy eksperymentów fizycznych w wykonaniu edukatorów z Centrum Nauki EXPERYMENT.

 

Kolejnym narzędziem, które służy wsparciem przy wyborze ścieżki edukacyjnej, jest internetowy portal www.gimnazjanastart.pl. Jest on skierowany głównie do uczniów, ale wiele cennych informacji wyniosą z niego także rodzice i nauczyciele. Wszyscy oni znajdą na nowej platformie istotne informacje, które pomogą w doborze szkoły. W zakładce Wycieczka szkolna młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z ofertą każdej z gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zakładka Rada rodziców ma za zadanie pomóc rodzicom w doborze ścieżki szkolnej wedle zainteresowań i predyspozycji ich dzieci. Natomiast w zakładce Pokój nauczycielski nauczyciele otrzymają wiele przydatnych informacji pozwalających rozwinąć im warsztat pracy.

 

Giełda szkół – Gimnazja na start – odbędzie się 24 kwietnia w Gdynia Arenie, w godz. 9.00-15.00. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie www.gimnazjanastart.pl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

19.04.2017 14:00 Ocena: 0

Zobacz także:

„Przysiadaki” – nowe meble miejskie

W Gdyni pojawiły się nowe meble miejskie. „Przysiadaki”, bo o nich tu mowa, montowane są w ciągach pieszych, wszędzie tam, gdzie mogą ułatwić życie osobom starszym i niepełnosprawnym. W centrum Gdyni zainstalowano 24 takie podpórki.

W inkubatorze rozwijają się innowacyjne pomysły

Pierwsze inicjatywy, których realizacja rokuje mocne szanse na poprawę jakości życia osób zależnych oraz ich opiekunów, kiełkują już w „gdyńsko-warszawskim” Inkubatorze Pomysłów. Autorzy dopracowują pomysły i rozwijają plany, by z wypracowanymi rozwiązaniami móc niebawem wejść w fazę testów. Do projektu dołączyła właśnie kolejna grupa uczestników – ogłoszone zostały bowiem wyniki drugiego naboru.

Muszla koncertowa czeka na dzierżawcę i nowe możliwości

Prawdopodobnie już niedługo dobrze znana wszystkim gdynianom muszla koncertowa zyska nowe oblicze. Miasto szuka dzierżawcy, który na nowo zagospodaruje to miejsce, wykorzystując jego potencjał. W muszli na Placu Grunwaldzkim będzie mogła pojawić się funkcja artystyczno-rozrywkowa i gastronomiczna. Właśnie trwa dwuetapowy przetarg na wyłonienie nowego operatora tego miejsca.