Muszla koncertowa czeka na dzierżawcę i nowe możliwości

Prawdopodobnie już niedługo dobrze znana wszystkim gdynianom muszla koncertowa zyska nowe oblicze. Miasto szuka dzierżawcy, który na nowo zagospodaruje to miejsce, wykorzystując jego potencjał. W muszli na Placu Grunwaldzkim będzie mogła pojawić się funkcja artystyczno-rozrywkowa i gastronomiczna. Właśnie trwa dwuetapowy przetarg na wyłonienie nowego operatora tego miejsca.

// fot. Karol Stańczak

 

Na nowej odsłonie muszli koncertowej skorzystają zarówno mieszkańcy i turyści, jak i samo miasto.  Nie dość, że pojawią się tam nowe możliwości spędzania wolnego czasu, to miejsce to przejdzie gruntowny remont. Przyszły dzierżawca zobowiązany będzie bowiem do renowacji muszli zgodnie z wymaganiami miejskiego konserwatora zabytków.

 

Chętni przedsiębiorcy będą mogli wydzierżawić muszlę oraz przylegającą do niej teren na 20 lat. To łącznie niemal 600 m2 powierzchni, na której inwestor będzie mógł prowadzić działalność rozrywkową. W czasie, kiedy w muszli nie będą odbywać się występy artystyczne, w przestrzeni przed sceną może pojawić się np. infrastruktura pod usługi gastronomiczne.

 

Przed wyłącznie sezonowym wykorzystaniem muszli chronić ma stałe zadaszenia sceny. Wszystko po to, aby muszla mogła być użytkowana przez cały rok. Lekki dach ma być naturalnym powiększeniem przestrzeni scenicznej, o długości maksymalnie 7 metrów, które nie może zaburzać wyglądu muszli koncertowej. Inwestor zobowiązany jest również do zapewnienia zaplecza dla występujących w muszli artystów (garderoby, węzły sanitarne, prysznice itd.).

 

Wydzierżawienie muszli koncertowej wraz z otoczeniem nie oznacza jednak, że miasto Gdynia nie będzie mogło organizować tam, jak do tej pory, okolicznościowych wydarzeń. Ważnym zapisem w dokumentacji przetargowej jest zastrzeżenie sobie prawa do organizacji w muszli niekomercyjnych, miejskich imprez.

 

Cena wywoławcza za miesiąc dzierżawy w okresie letnim (maj-wrzesień) to 2 100 zł netto plus VAT. W pozostałych miesiącach czynsz będzie mniejszy o 20% w stosunku do wylicytowanej stawki letniej.

 

Inwestor, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do zakończenia prac adaptacyjnych i remontowych w ciągu półtora roku od podpisania umowy. Można więc przyjąć, że – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – nowa muszla powinna zostać udostępniona wiosną lub latem 2019 roku.

 

Oferty należy zgłaszać do 2 czerwca, a część jawna przetargu odbędzie się 9 czerwca. Szczegółowe zapisy przetargu dostępne są pod tym adresem.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

18.04.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Wielkanocne sokoły – Bryza i Bosman rodzicami

Trzy pisklęta przyszły na świat w Wielkanoc w gnieździe na kominie Elektrociepłowni w Gdyni. Dzięki kamerze można ich dorastanie podglądać na żywo. Dwa maluchy wykluły się wieczorem w niedzielę. Kolejny w poniedziałek. W gnieździe jest wciąż jedno jajo.

Prestiżowa nominacja. Głosujmy na „Szkło, metal, detal”!

Wystawa Muzeum Miasta Gdyni "Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczególe" zdobyła nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016, organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Do drugiego etapu w tej kategorii przeszło łącznie tylko pięciu uczestników. Zwycięzcę wyłoni głosowanie internautów, które trwa do 14 maja.

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.