Prestiżowa nominacja. Głosujmy na „Szkło, metal, detal”!

Wystawa Muzeum Miasta Gdyni "Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczególe" zdobyła nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016, organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Do drugiego etapu w tej kategorii przeszło łącznie tylko pięciu uczestników. Zwycięzcę wyłoni głosowanie internautów, które trwa do 14 maja.

// fot. Bogna Kociumbas

 

Głosy można oddawać na stronie http://whr.muzhp.pl/zaglosuj.html. Oprócz kategorii „Wystawa”, wyboru można dokonać spośród dwóch kolejnych: „Wydarzenie” oraz „Edukacja i multimedia”. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 7 czerwca 2017 roku. Nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej w Warszawie.

 

Przy okazji głosowania można także zdobyć nagrodę dla siebie – wyjątkowy katalog wystawy „Szkło, metal, detal”. Aby go wygrać wystarczy wziąć udział w zabawie zorganizowanej na FB gdyńskiego muzeum: https://www.facebook.com/muzeummiastagdyni

 

„Szkło, metal, detal” to wystawa, która towarzyszyła piątej odsłonie konferencji „Modernizm w Gdyni. Modernizm w Europie”. Zbiór zwraca uwagę mieszkańców na otoczenie, w którym żyją i nauczyć ich przyglądać się detalom i szczegółom gdyńskiej architektury oraz pokazać to co na co dzień niedostępne. Duży wkład w jej powstanie mieli także gdynianie, którzy zgodzili się użyczyć zgromadzone przez siebie obiekty.

 

Aktualnie „Szkło, metal, detal” można oglądać w Warszawie – do 3 maja prezentowana jest w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25. 

 

Warto dodać, że wyboru w pierwszym etapie konkursu "Wydarzenie Historyczne Roku”, dokonała komisja w składzie:

  • dr hab. Michał F. Woźniak (prof. UMK, przewodniczący Rady ds. Muzeów MKiDN)
  • dr hab. Piotr Majewski (dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów)
  • prof. UJ dr hab. Andrzej Szczerski
  • Monika Matwiejczuk (kierownik Działu Wystawienniczego Muzeum Historii Polski)
  • Wojciech Duch (redaktor naczelny portalu historia.org.pl)

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

18.04.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

Nie kupuj, adoptuj! Podpowiadamy jak

Wiele osób chciałoby adoptować kota lub psa, ale nie wie, jak to zrobić. W tym krótkim przewodniku podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda adopcja zwierząt w gdyńskim schronisku Ciapkowo.

Wesołych Świąt!

Święta Wielkanocne to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Towarzyszący im wiosenny nastrój napawa radością i optymizmem. Wszystkim gdynianom i przyjaciołom naszego miasta...