Gdyńska Wielkanoc dla samotnych i potrzebujących

Tradycja gdyńskich śniadań wielkanocnych u Franciszkanów sięga już 18 lat. Zatem zgodnie ze zwyczajem, w niedzielny poranek przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz setki wolontariuszy spotkali się z gdynianami, którzy są samotni i potrzebujący.

// fot. Dawid Linkowski

 

Na stołach nie zabrakło wielkanocnych potraw: żurku, białej kiełbasy, kapusty a także świątecznego ciasta. Dla gości były oczywiście także prezenty, a dla najmłodszych pluszaki. W wydarzeniu udział wzięło około 900 osób.

 

Gdyńska Wielkanoc dla samotnych i potrzebujących

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

16.04.2017 09:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

Nie kupuj, adoptuj! Podpowiadamy jak

Wiele osób chciałoby adoptować kota lub psa, ale nie wie, jak to zrobić. W tym krótkim przewodniku podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda adopcja zwierząt w gdyńskim schronisku Ciapkowo.

Wesołych Świąt!

Święta Wielkanocne to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Towarzyszący im wiosenny nastrój napawa radością i optymizmem. Wszystkim gdynianom i przyjaciołom naszego miasta...