500 zł mandatu za parkowanie na trawniku!

Trawnik to nie parking - apeluje Straż Miejska w Gdyni i karze kierowców łamiących prawo oraz niszczących zieleń miejską. Mimo tego nie brakuje amatorów parkowania na trawnikach i zieleńcach.

// fot. mat. prasowe Straży Miejskiej

 

Zniszczona zieleń, koleiny, błoto – tak wygląda część terenów zielonych w naszym mieście. Kierowcy nie szanują zieleni w przestrzeni publicznej, notorycznie parkując auta w miejscach niedozwolonych.

- Tylko jednego dnia mandatami ukarano kilkunastu kierowców parkujących na trawnikach na Dąbrowie, Leszczynkach, Kamiennej Górze i Oksywiu - tłumaczy Danuta Wołk-Karaczewska, rzeczniczka Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje – Wielu kierowców traktuje to miejsce jako potencjalny, bezpłatny parking, gdzie można bezkarnie pozostawić auto.

 Strażnicy miejscy walczą z takimi zachowaniami, karząc kierowców mandatami lub kierując wnioski do sądu. Od początku bieżącego roku interweniowali już 200 razy!

 

// fot. mat. prasowe Straży Miejskiej

 

 - Kierowcy tłumaczą się zwykle tak samo, że się śpieszyli, nie zwrócili uwagi na to gdzie parkują – mówi Danuta Wołk – Karaczewska. I podkreśla: - Za beztroskę, lekkomyślność i wandalizm kierowców płacimy wszyscy, ponieważ koszt średniej wielkości zieleńca, uwzględniając nasadzenie bylin i krzewów, waha się od 10 do nawet 50 tysięcy złotych.

 Mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym może wynieść do 500 zł. 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

14.04.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

Nie kupuj, adoptuj! Podpowiadamy jak

Wiele osób chciałoby adoptować kota lub psa, ale nie wie, jak to zrobić. W tym krótkim przewodniku podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda adopcja zwierząt w gdyńskim schronisku Ciapkowo.

Wesołych Świąt!

Święta Wielkanocne to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Towarzyszący im wiosenny nastrój napawa radością i optymizmem. Wszystkim gdynianom i przyjaciołom naszego miasta...