Ostatni dzwonek na złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego!

Już nie ma na co czekać. Jeszcze tylko do północy w piątek 14 kwietnia można składać zgłoszenia projektów do tegorocznej puli Budżetu Obywatelskiego. O tym, które projekty zostaną wskazane do realizacji, zadecydują mieszkańcy podczas jesiennego głosowania. Pula środków tegorocznego BO to bowiem dokładnie 5 310 198 zł.

 Formularz zgłoszeniowy projektu to zaledwie jedna kartka A4. Szczegółowa instrukcja, jak wypełnić wniosek, znajduje się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego, bo.gdynia.pl. Tam zainteresowani znajdą także przykładowe projekty z poprzednich lat, kosztorysy oraz mapę ewidencji gruntów. Warto pamiętać, że w składanym projekcie nie są konieczne skrupulatne wyliczenia i analizy – wystarczą szacunki, które pozwolą urzędnikom weryfikującym projekty określić, czy dany projekt jest możliwy do realizacji ze środków BO dla dzielnicy. Co najważniejsze, za pośrednictwem tego portalu można także składać wypełnione wnioski. Zainteresowani mogą też wysyłać formularze zgłoszeniowe za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres bo@gdynia.pl lub osobiście: w Laboratorium Innowacji Społecznych przy al. Zwycięstwa 96/98 oraz w siedzibach rad dzielnic (na stronie www.gdynia.pl).

Przypomnijmy, że do puli projektów BO składane mogą być projekty dotyczące estetyzacji okolicy, rekreacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inwestycji i remontów. W razie potrzeby doprecyzowania jakiegoś punktu projektu, lub konieczności wprowadzenia zmian, urzędnicy będą kontaktować się z pomysłodawcami. Osoby, których projekty zostały w poprzednich latach dopuszczone do głosowania, lecz go nie wygrały, mogą w tym roku zgłosić swoje wnioski jeszcze raz bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia. Ważne, by projekt był zgodny z tegorocznymi zasadami BO.

 

opr. Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

14.04.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

Magia kaszubskiej Wielkanocy

Wkrótce zasiądziemy do wspólnych stołów, by celebrować Święta Wielkanocne. Na Kaszubach jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. O zwyczajach wielkanocnych w naszym regionie opowiedziały nam Barbara Kaszuba z Kaszubskiej Fundacji Pomocy Potrzebującym oraz Sylwia Kawalec z Kaszubskiego Forum Kultury.

„Safari” zapowiedzią festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Kwartalnik Bliza zaprasza 19 kwietnia (środa) na przedpremierowy, specjalny pokaz najnowszego filmu Ulricha Seidla pt. „Safari”. Film będzie zwiastunem największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, którego druga gdyńska edycja odbędzie się w maju. Po filmie rozmowa z dyrektorem festiwalu, Arturem Liebhartem.