Tydzień myślenia o dizajnie

Dziś, 13 kwietnia, startują zapisy na wydarzenia organizowane w ramach „Design Thinking Week". To przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego można na własne oczy zobaczyć, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań. W tym roku festiwal odbywać się będzie w dniach 8-14 maja.

// fot. dtweek.pl

 

Design thinking, czyli myślenie projektowe to znana w Europie – a w Polsce poznawana od dwóch lat – metoda, której celem jest wprowadzanie innowacji do produktów, usług i firm. Jest to metodologia praktycznie dla każdego. Pozwala ona w lepszy sposób rozwijać nasze rozwiązanie, produkt bądź usługę. Generalnie polega ona na tym, by tworząc jakieś rozwiązanie znaleźć klienta zanim dokonamy jego wdrożenia. – tłumaczy Eliza Mrozowska-Rozwadowska z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.


W ramach trzeciej edycji DT Week Polska, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Strefa Startup Gdynia przygotował interesujący program wprowadzający w tajniki Design Thinking.


8 maja w PPNT Gdynia odbędzie się wykład odsłaniający tajemnice metodologii Design Thinking oraz projekcja filmu Design&Thinking. Dokument uświadomi liderom biznesu, projektantom, a także twórcom potrzebę podjęcia działań wobec zmian społecznych XXI wieku. Wyjaśni, na czym polega myślenie projektowe oraz w jaki sposób jest implementowane w biznesie.


Dzień później studenci oraz freelancerzy będą mogli wziąć udział w warsztatach Budowanie przedsiębiorstwa społecznego, podczas którego z wykorzystaniem Design Thinking pracować będą nad stworzeniem przedsiębiorstwa społecznego.


Program:

  • 8 maja 2017, godz. 17.00 – 18.30

Myślenie projektowe w praktyce na przykładzie Miejskiego Service Design i Biblioteki Miejskiej w Gdyni, wykład inspirujący
Sala Kinowa, budynek III
Rejestracja: https://dtweekgdynia-wyklad.evenea.pl/

  • godz. 18.30-20.00

Projekcja filmu Design&Thinking (w j. ang).
Sala Kinowa, budynek III Rejestracja: https://dtweekgdynia-film.evenea.pl/

  • 9 maja 2017, godz. 16.00 – 20.00

Warsztat dla studentów/freelancerów Budowanie przedsiębiorstwa społecznego
Sala G, budynek III
Rejestracja: https://dtweekgdynia-warsztat.evenea.pl/


Zapisy na wydarzenia organizowane przez Strefę Startup Gdynia rozpoczynają się 13 kwietnia. Spotkania w ramach Design Thinking Week odbywać się będą również w Gdańsku.

Więcej informacji na temat Design Thinking Week znajduje się na stronie internetowej: http://dtweek.pl/?page_id=258

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

13.04.2017 11:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Wielkanoc dla potrzebujących

Nadchodzą Święta Wielkanocne, w czasie których zasiądziemy do suto zastawionego stołu w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy mieszkańcy Gdyni mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Specjalnie dla nich co roku przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić uroczyste chwile.

Gdynia odmieniona na wiosnę

Wiosenne porządki to nie tylko pozycja obowiązkowa w naszych domach. Miasto również zasługuje na uwagę. Zarząd Dróg i Zieleni korzysta z pogody i sukcesywnie sprząta pozostałości po zimie.

Praca o Gdyni się opłaca

Startuje nabór do konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego „miasta z morza i marzeń”. Udział w nim mogą wziąć magistrzy, inżynierowie i doktorzy. Zwycięzcy otrzymają nie lada nagrody.