Wielkanoc dla potrzebujących

Nadchodzą Święta Wielkanocne, w czasie których zasiądziemy do suto zastawionego stołu w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy mieszkańcy Gdyni mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Specjalnie dla nich co roku przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić uroczyste chwile.

// fot. Michał Puszczewicz


Wspólne śniadanie to tradycja trwająca od ponad 18 lat w Kościele oo. Franciszkanów. Działania Gdyni wspierają niezastąpieni wolontariusze i osoby, które swoją pracą sprawiają, że akcja ta ma tak bogatą historię i cieszy się ogromnym zainteresowaniem najbardziej potrzebujących mieszkańców.

 

W przygotowywanej uroczystości uczestniczy zwykle blisko 800 osób. Na wielkanocnym stole pojawią się świąteczne dania: żurek, bigos, biała kiełbasa, sałatka jarzynowa, wielkanocny pasztet, a także jajka gotowane, ćwikła z chrzanem i ciasto.

 

Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. W paczkach nie zabraknie słodkich wypieków, czekoladek, drobiowych pasztecików, żurku i szynki. Na najmłodszych czekają pluszaki.

 

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebujących
16 kwietnia, niedziela, godz. 8.00
Kościół oo. Franciszkanów
ul. Ujejskiego 40

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

13.04.2017 08:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Gdynia odmieniona na wiosnę

Wiosenne porządki to nie tylko pozycja obowiązkowa w naszych domach. Miasto również zasługuje na uwagę. Zarząd Dróg i Zieleni korzysta z pogody i sukcesywnie sprząta pozostałości po zimie.

Praca o Gdyni się opłaca

Startuje nabór do konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego „miasta z morza i marzeń”. Udział w nim mogą wziąć magistrzy, inżynierowie i doktorzy. Zwycięzcy otrzymają nie lada nagrody.

"Koniec widzenia" powalczy o Złotą Palmę w Cannes

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes (Short Film Palme d'or).