Gdynia odmieniona na wiosnę

Wiosenne porządki to nie tylko pozycja obowiązkowa w naszych domach. Miasto również zasługuje na uwagę. Zarząd Dróg i Zieleni korzysta z pogody i sukcesywnie sprząta pozostałości po zimie.

// fot. www.facebook.com/Gdynia

 

Prace obejmują oczyszczanie jezdni, ciągów pieszych, dróg rowerowych, miejsc parkingowych i zatok postojowych z piasku i innych zanieczyszczeń, które pozostawiła krótka, ale chwilami intensywna zima. Prace są prowadzone na jezdniach o łącznej długości ok. 400 km (900 km pasów ruchu). Wyczyszczone zostanie także 760 tys. m2 ciągów pieszych i dróg rowerowych. Zakończenie „wiosennych porządków” przewidywane jest na 15 kwietnia.

 

Czyszczeniu podlegają również tereny zieleni miejskiej, czyli skwery, parki i place zabaw. Ponadto w okresie wiosennym odkrywane są rośliny po sezonie zimowym. Trawniki są nawożone i poddawane renowacji, a ławki są myte i malowane. Malowaniu podlegają także urządzenia na placach zabaw. Łącznie do utrzymania jest teren o powierzchni ok. 172 hektarów.

 

Na wiosnę myte są także elementy małej architektury, takie jak: pomniki, tablice pamiątkowe, kosze, pachołki przy ul. Świętojańskiej, zadaszenia parkingów rowerowych czy elementy SIM (tablice tematyczne, kartusze, pylony).

 

Ogółem koszt sprzątania miasta po okresie zimowym wyniesie ok. 1mln zł.

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

13.04.2017 06:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Praca o Gdyni się opłaca

Startuje nabór do konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego „miasta z morza i marzeń”. Udział w nim mogą wziąć magistrzy, inżynierowie i doktorzy. Zwycięzcy otrzymają nie lada nagrody.

"Koniec widzenia" powalczy o Złotą Palmę w Cannes

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes (Short Film Palme d'or).

Spotkanie ludzi biznesu w Muzeum Emigracji

11 kwietnia odbyło się wyjątkowe spotkanie przedstawicieli firm z regionu Morza Bałtyckiego. W Muzeum Emigracji w Gdyni miała miejsce druga edycja Baltic Sea Business Mixer. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy mieli okazję nawiązać kontakty pomagające we współpracy biznesowej.