Straż pożarna z nowym wyposażeniem od miasta

Już niedługo Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni wzbogaci się o nowy sprzęt i wyposażenie o wartości 100 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przekazane strażakom z budżetu Miasta Gdyni na 2017 rok.

// fot. materiały prasowe KMPSPG

 

Miejska dotacja usprawni codzienną działalność komendy. Z przekazanych środków planowany jest bowiem zakup:

  • odzieży specjalnej i środków ochrony dla strażaków,
  • sprzętu pożarniczego i armatury wodno-pianowej,
  • sorbentu i neutralizatorów oraz
  • materiałów do kontynuacji akcji prewencyjnych i edukacyjnych.

 

Nad poprawnym wykonaniem umowy i rozliczeniem czuwa Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Ze strony miasta pieczę nad porozumieniem sprawuje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Dokumenty są właśnie w trakcie podpisywania przez strony.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

20.03.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Kobiece rugby na fali

Rugby to męski sport – taką tezę stawia wielu kibiców. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że nie jest to dyscyplina zarezerwowana wyłącznie dla panów - o czym z powodzeniem przekonują zawodniczki klubu Flota Rugby Girls Gdynia.

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Odlotowe Gdynia AEROBALTIC w sierpniu

Niebo nad Gdynią opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji "Gdynia AEROBALTIC powered by Lotos Air BP" czeka niesamowite artystyczne widowisko. Podniebny spektakl, którego kulminacyjnym momentem będzie wieczorne show, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia 2017 roku.