Kamienna Góra się zmienia

Żegnamy Shreka, który pomógł nam dziś w inauguracji zmian na Kamiennej Górze. Na jej zboczach posadzonych zostanie 3000 drzew: dębów, buków i grabów. Pierwsze sadzonki mieszkańcy sadzili wspólnie z aktorami Teatru Muzycznego. Była to również okazja, by pożegnać, po prawie siedmiu latach i 142 odsłonach, spektakl Shrek.

// fot. Dawid Linkowski

 

Na deskach Teatru Muzycznego gościł on od września 2010 roku. Spektakl obejrzało ponad 130 tys. widzów. Podobnie, jak zespół teatru, mamy nadzieję, że dzięki posadzonym drzewom Shrek pozostanie z nami na zawsze.

 

// fot. Dawid Linkowski

 

Zmiany na Kamiennej Górze rozpoczęły się już w roku 2015. Teraz to miejsce czeka prawdziwa metamorfoza. Na tarasach na szczycie powstanie ogród z rodzimymi gatunkami roślin. Pojawią się róże, jaśminowce, lilaki, azalie, kaliny. Będzie też ogród sensoryczny, który umożliwi odkrywanie przyrody wszystkimi zmysłami. Powstaną ścieżki edukacyjne: dendrologiczna i ornitologiczna. Muzyka podczas letnich koncertów popłynie z nowej sceny. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Kamienna Góra to zielone wzgórze w centrum miasta, z piękną panoramą na zatokę. U jej stóp położone są: Teatr Muzyczny, Muzeum Miasta oraz Marynarki Wojennej, a także bulwar Nadmorski. Na jej szczycie znajduje się 25-metrowy, metalowy krzyż, wykonany przez Stocznię Remontową Nauta i poświęcony 3 maja 1994 r. przez ówczesnego Metropolitę Gdańskiego Tadeusza Gocłowskiego. W lipcu i sierpniu odbywają się tu Koncerty Muzyki Promenadowej. 

 

Kamienna Góra się zmienia

 

 

 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

18.03.2017 17:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Giełda pracy w branży transportowej

Szukasz pracowników – szukasz pracy w branży transportowej? Szybko, łatwo i skutecznie można znaleźć zatrudnienie i pracownika podczas targów pracy. Tym razem Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych organizuje giełdę w branży transportowej.

Ankiety o Gdyni dla gdynian

W najbliższych tygodniach ankieterzy z Akademii Marynarki Wojennej będą zbierać materiał do publikacji książkowej pt. „Gdynia 1990 – 2015. Niezwykłe miasto, niezwykli ludzie w niezwykłych czasach”, obrazującej przemiany w Gdyni pod patronatem odrodzonego samorządu.