„OPTY-mista” w Gdyńskim Centrum Filmowym

Leonid Teliga to wyjątkowa postać. Zasłużył się jako oficer piechoty Wojska Polskiego i Polskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Był pisarzem i dziennikarzem, ale chyba najbardziej zapisał się w pamięci jako pierwszy Polak, który opłynął samotnie świat. Pamiątką tamtego wydarzenia jest film dokumentalny „OPTY-mista”, obrazujący walkę Leonida Teligi, nie tylko z żywiołem, ale także z ciężką chorobą. Pokaz specjalny z udziałem gości: kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz i kpt. Macieja Dowhyluka, odbył się w piątek 17 marca w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kto nie miał okazji zobaczyć filmu, może nadrobić zaległości w niedzielę, 19 marca o godzinie 11.15 na TVP3.

„OPTY-mista” w Gdyńskim Centrum Filmowym

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

18.03.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Giełda pracy w branży transportowej

Szukasz pracowników – szukasz pracy w branży transportowej? Szybko, łatwo i skutecznie można znaleźć zatrudnienie i pracownika podczas targów pracy. Tym razem Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych organizuje giełdę w branży transportowej.

Ankiety o Gdyni dla gdynian

W najbliższych tygodniach ankieterzy z Akademii Marynarki Wojennej będą zbierać materiał do publikacji książkowej pt. „Gdynia 1990 – 2015. Niezwykłe miasto, niezwykli ludzie w niezwykłych czasach”, obrazującej przemiany w Gdyni pod patronatem odrodzonego samorządu.