Ankiety o Gdyni dla gdynian

W najbliższych tygodniach ankieterzy z Akademii Marynarki Wojennej będą zbierać materiał do publikacji książkowej pt. „Gdynia 1990 – 2015. Niezwykłe miasto, niezwykli ludzie w niezwykłych czasach”, obrazującej przemiany w Gdyni pod patronatem odrodzonego samorządu.

// fot. http://www.plestergroup.co.uk


 

Wydawcą publikacji jest Urząd Miasta Gdyni, a autorką scenariusza i tekstów oraz redaktorem tego przekrojowego opracowania Joanna Grajter  – pełniąca ówcześnie funkcję rzecznika prasowego gdyńskiego samorządu. Powstały dwie ankiety. Jedna adresowana jest do ludzi, którzy w 1990 roku mieli 25 lat. Byli młodymi ludźmi, ale już zorientowanymi w świecie. W 2015 roku mieli 50 lat, czyli przeżyli swój bardzo intensywny czas w Gdyni, która zmieniła się pod egidą samorządu. Druga ankieta jest skierowana do osób, które urodziły się w 1990 roku. Kwestionariusz będzie miał oczywiście 25 pytań. 

 

Pytania będą dotyczyły Gdyni, a także tego, jak się w mieście żyje, co jest dla pytanych istotne, jakie wydarzenia i fakty z życia miasta są dla nich ważne. W jakich spotkaniach i wydarzeniach uczestniczą chętniej, w jakich miejscach lubią przebywać, czego im w Gdyni brakuje, a czym chcieliby się pochwalić – tłumaczy doktor Patrycja Bałdys. Odpowiedzi zostaną zebrane i opracowane w postaci raportu, który przyczyni się do sportretowania Gdyni. Będzie to przede wszystkim obraz stanu świadomości przemian wśród mieszkańców. 

 

W najbliższych tygodniach ankieterzy, studenci Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, pod kierunkiem Patrycji Bałdys wyruszą na badania.

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

19.03.2017 07:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Giełda pracy w branży transportowej

Szukasz pracowników – szukasz pracy w branży transportowej? Szybko, łatwo i skutecznie można znaleźć zatrudnienie i pracownika podczas targów pracy. Tym razem Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych organizuje giełdę w branży transportowej.

Ruszył konkurs „Przyjazna dzielnica”

Ruszyła II edycja konkursu „Przyjazna dzielnica”, który dedykowany jest gdyńskim radom dzielnic i ich mieszkańcom. Pula nagród wynosi 550 000 zł, z czego na każdą z dzielnic przypada 25 000 zł. Konkurs ma na celu budowanie lokalnej społeczności w oparciu o wspólne diagnozowanie potrzeb i kreowanie dla nich stosownych rozwiązań. Pozyskiwane środki służyć mają podnoszeniu jakości życia wszystkich mieszkańców.