Złote i Uśmiechnięte Rybki rozdane

Trudno było szukać, nawet na całym Pomorzu, drugiego tak rozśpiewanego miejsca, jak… Pomorski Park Naukowo-Technologiczny! Właśnie zakończyła się druga edycja konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN. Udział wzięło aż ponad 150 uczestników. Laureaci otrzymali nominacje do udziału w piątej już edycji ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN.

 

 

Mini Gdynia OPEN organizowany jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych w partnerstwie z Zespołem Szkół nr 14. To w zasadzie nie jeden, a dwa konkursy piosenki skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Ich występy, pod kątem m.in. muzykalności i doboru repertuaru, oceniało jury: trenerka wokalna i kompozytorka Krystyna Piotrowska, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, od lat związana z teatrem Anna Domżalska i wokalistka Ola Zduniak. Przesłuchania konkursowe trwały 14-15 marca, a wczoraj goście konkursu mieli okazję wziąć udział w koncercie finałowym. 


-To była bardzo udana edycja. Zgłosiło się do nas o połowę więcej uczestników niż przed rokiem, a trzeba przyznać, że poziom był wysoki. Szczególnie ujmujące były występy dzieci 4-6 letnich, piękne wykonania!  – mówi Ela Cupiał, organizatorka wydarzenia.  

Udział w tegorocznym konkursie wzięło blisko 150 osób z całego Pomorza, w pięciu kategoriach wiekowych. Uhonorowanych zostało 29 uczestników, a 40 wyróżniono. Najmłodsi otrzymali nagrody „Uśmiechniętej Rybki”, a starsi uczestnicy – Złote, Srebrne i Brązowe Rybki. Przesłuchania i koncert odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).

 Pełna lista uhonorowanych znajduje się na stronie internetowej festiwalu, http://www.gdyniaopen.pl

Kto przegapił finałowy koncert, będzie miał jeszcze szansę usłyszeć młode talenty na żywo. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni także do udziału w ogólnopolskiej Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN. Koncerty już w czerwcu.

 

Mini Gdynia OPEN

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

17.03.2017 15:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Giełda pracy w branży transportowej

Szukasz pracowników – szukasz pracy w branży transportowej? Szybko, łatwo i skutecznie można znaleźć zatrudnienie i pracownika podczas targów pracy. Tym razem Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych organizuje giełdę w branży transportowej.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.