Giełda pracy w branży transportowej

Szukasz pracowników – szukasz pracy w branży transportowej? Szybko, łatwo i skutecznie można znaleźć zatrudnienie i pracownika podczas targów pracy. Tym razem Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych organizuje giełdę w branży transportowej.

// fot. PUP Gdynia

 

Giełda odbędzie się w środę 22 marca w godz. 10.00 – 12.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni (ul. Kołłątaja 8). Ma na celu wsparcie działań firm poszukujących kierowców, mechaników i innych pracowników ściśle związanych z transportem. Pracodawcy uczestnicząc w giełdzie zyskają m.in. możliwość w krótkim czasie spotkania się z wieloma kandydatami, dokonania wstępnej rekrutacji i zaproszenia ich do współpracy.

 

Branża transportowa cały czas boryka się z ogromnym  problemem jakim jest brak pracowników, mówimy tu przede wszystkim o kierowcach samochodów ciężarowych i autobusów. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane,  które chciałyby podjąć pracę w tym zawodzie. Również osoby pracujące, które myślą o zmianie pracy, ale nie miały do tej pory okazji z pracodawcami z tej branży porozmawiać. Myślę, że będzie to doskonała okazja do tego, żeby z takimi pracodawcami się spotkać, zadać im pytania. Mam nadzieję, że pracodawcy spośród tych osób znajdą odpowiednich pracowników – mówi Agnieszka Chrostowska z Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Podczas trwania giełdy odbywać się będą spotkania przedstawicieli różnych firm transportowych z Trójmiasta i okolic. Dla osób poszukujących zatrudnienia będzie to okazja do przedstawienia się potencjalnym pracodawcom, zadania nurtujących pytań i być może znalezienia satysfakcjonującej pracy. Osoby, które nie posiadają jeszcze potrzebnych kwalifikacji i uprawnień, będą mogły uzyskać informacje na temat sfinansowania odpowiednich szkoleń przez Powiatowy Urząd Pracy.

 

Maksymalne dofinansowanie może wynieść 5500 złotych. – podkreśla Agnieszka Chrostowska.  Finansujemy tylko dodatkowe uprawnienia,ponieważ żeby być kierowcą zawodowym,czy kategorii C czy kategorii D trzeba mieć tak zwane uprawnienia kwalifikacja wstępna do prowadzenia takich pojazdów. Osoby bezrobotne jeśli taki wniosek złożą, spełnią wszystkieniezbędne wymagania i taki wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie w całości go finansujemy. Mam nadzieję, że to będzie bardzo owocna edycja zarówno dla przyszłych pracowników jak i pracodawców.

 

Giełda pracy w branży transportowej

22 marca, godz. 10.00-12.00

Powiatowy Urząd Prac

ul. Kołłątaja 8

 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

19.03.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Możesz złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017

Ruszył Budżet Obywatelski w Gdyni. Od dziś, 17 marca można składać wnioski. Zgłoś pomysł, którego realizacja korzystnie wpłynie na życie w Twojej najbliższej okolicy. Na realizację zadań wybranych przez mieszkańców w tym roku jest 5 310 198 złotych.