„Budzenie Wiosny” dla dziecięcego hospicjum w Gdyni

Muzyka zespołu Lady & Gentlemen Trio, wiersze recytowane przez Weronikę Edmunds oraz oprawa wizualna, na którą składać się będą dzieła światowej sławy artystów – to wydarzenia artystyczne i towarzyskie, które odbędą się w niedzielę, 19 marca, w Muzeum Miasta Gdyni. Zostały one przygotowane z myślą o wsparciu najmłodszych podopiecznych gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań.

// fot. Agnieszka Wołowicz

 

Tegoroczna edycja Budzenia Wiosny została pomyślana jako wydarzenie poetycko-muzyczne pt. Sztuka w poezji. Jest to literacka interpretacja sztuki Ewy Piaseckiej-Sikory w niezwykłej oprawie muzycznej, którą przygotował zespół Lady & Gentlemen Trio (saksofon, piano, vocal).


Pięknym utworom muzycznym ilustrowanym dziełami światowej sławy artystów, towarzyszyć będzie recytacja wierszy w wykonaniu Weroniki Edmunds.


Podczas spotkania będzie można nabyć tomiki wierszy Sztuka w poezji, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz chorych dzieci z gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań.


Przypomnijmy, że wydarzenie Budzenie Wiosny organizowane jest z myślą o pomocy dzieciom z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań prowadzonego przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Działająca od 1987 roku placówka opieką paliatywną obejmuje osoby nieuleczalnie chore oraz wspiera ich najbliższych w tym trudnym czasie. Obecnie prowadzi 4 hospicja: stacjonarne i domowe dla dzieci oraz stacjonarne i domowe dla dorosłych. Podczas niemal 30-letniej działalności z pomocy instytucji skorzystało ponad 10 tysięcy pacjentów.

Budzenie Wiosny
19 marca, godz. 16.00 – 18.00
Wstęp wolny


Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

17.03.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Weekend po gdyńsku

Przed nami ostatni zimowy weekend, ale za oknami już od jakiegoś czasu panuje wiosenna aura. W związku z tym, kilka imprez odbędzie się w plenerze. Zalicza się do nich sadzenie drzew na Kamiennej Górze, co jednocześnie wieszczy pożegnanie się z tytułem „Shrek”. W wydarzeniu weźmie udział oczywiście gwóźdź programu, czyli zielony ogr.