Weekend po gdyńsku

Przed nami ostatni zimowy weekend, ale za oknami już od jakiegoś czasu panuje wiosenna aura. W związku z tym, kilka imprez odbędzie się w plenerze. Zalicza się do nich sadzenie drzew na Kamiennej Górze, co jednocześnie wieszczy pożegnanie się z tytułem „Shrek”. W wydarzeniu weźmie udział oczywiście gwóźdź programu, czyli zielony ogr.

// fot. www.facebook.com/Gdynia, Michał Olech Fotografia

 

Piątek

Miasto Gdynia zaprasza na przedpremierowy pokaz specjalny reportażu prezentującego sylwetkę i historię Kapitana Leonida Teligi oraz dyskusję w gronie wyjątkowych gości: kpt. Krystyny Chojnowskiej - Liskiewicz, kpt. Macieja Dowhyluka oraz Szymona Kuczyńskiego, piątek, 17 marca 2017, godz.18:00. Premiera reportażu w Telewizji Polskiej zaplanowana została na antenie TVP 3 w niedzielę 19 marca, godz. 11.15
Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdynia, plac Grunwaldzki 2

 

W tym roku przypada stulecie awangardy w Polsce. Rok Awangardy. Łódź w Gdyni to projekt, który narodził się z inicjatywy dwóch instytucji – Centrum Kultury w Gdyni i Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Projekt ma na celu promocję awangardy w Gdyni oraz zwrócenie uwagi na wspólne modernistyczne dziedzictwo obu miast. Uroczysta inauguracja gdyńskich obchodów 100-lecia awangardy odbędzie się 17 marca. Tego dnia zaprezentowany zostanie spektakl Kobro z Teatru Nowego w Łodzi (Nowa Scena, Teatr Muzyczny w Gdyni, pl. Grunwaldzki 1, godz. 19.00, bilety: 40/35 zł) oraz W małym dworku z Centrum Kultury (ul. Łowicka 51, godz. 19.00, bilety: 20 zł) 

 

Zeus, czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał pięć solowych albumów. Start o godznie 20.00.
Klub Ucho Gdynia, ul. Świętego Piotra 2

 

Ponad sto portretów imigrantów, sfotografowanych na początku XX wieku na słynnej wyspie Ellis u wybrzeży Nowego Jorku, będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wernisaż pierwszej w Polsce tak obszernej ekspozycji o tej tematyce odbędzie się w piątek, 17 marca, o godz. 18.00. Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/wystawy-3,6826/wernisaz-wystawy-portrety-imigrantow-z-wyspy-ellis,470174

 

Sobota

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy rozpoczynają się prace modernizacyjne na Kamiennej Górze. Park ma być nowoczesnym, atrakcyjnym i ukwieconym miejscem nastawionym na relaks oraz wyciszenie. Jednocześnie w sobotę 18 marca to dzień, kiedy w pobliskim Teatrze Muzycznym po raz ostatni wystawione zostanie przedstawienie Shrek. Co łączy te dwa fakty? O godzinie 15.00 na pl. Grunwaldzkim, znajdującym się u podnóża Kamiennej Góry, odbędzie się specjalna akcja, podczas której zaprezentowana zostanie koncepcja zmian parku, a główny bohater musicalu posadzi drzewa, które są symbolem przedstawienia.

 

Kolejna już odsłona spotkania podróżników i kajakarzy Kajak Jamborre oraz ogólnopolskiego przeglądu filmów i zdjęć o tematyce kajakowej odbędzie się w Gdyni w Klubie Muzycznym Ucho. W tym roku będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja. Celem imprezy jest promocja kajakarstwa we wszystkich jego odmianach i kolorach, wymiana doświadczeń oraz podzielenie się swoimi przygodami i osiągnięciami. Spotkanie cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i jak co roku spodziewamy się gości z całej Polski. Początek w sobotę 18 marca o godz. 16.00 w Klubie Ucho Gdynia, ul. Świętego Piotra 2.

 

O godzinie 18.00 w Hali Gier GCS przy ul. Olimpijskiej 5/9 gdyńscy szczypiorniści - Spójnia Gdynia - podejmą zespół z Wrocławia - Śląsk Handball Tam Wrocław. Piłkarze ręczni z Gdyni zajmują aktualnie I miejsce w tabeli rozrywek I Ligi i pretendują do Superligi.

 

Niedziela

W niedzielę tysiące biegaczy wezmą udział w drugiej edycji Gdynia Półmaratonu. Organizatorzy zaprezentowali trasę, która w stosunku do tej z poprzedniego roku zawiera kilka korzystnych zmian dla zawodników. Jest szybka i przebiega obok najciekawszych zakątków miasta. Start o godz. 10.00.

Kolejne spotkanie w ramach Wykładów z Dowodem zostanie poświęcone tematyce zdrowia - o godz. 17.00. Wykład Jak oswoić dentystę - o profilaktyce i nie tylko poprowadzi lek. dent. Bogusława Wiese-Drożdżal. Wykład odbędzie się w strefie wystaw czasowych w Centrum Nauki EXPERYMENT. Po wykładzie zaprosimy uczestników do udziału w specjalnej aktywności, związanej z jednym ze stanowisk nowej wystawy Kierunek Zdrowie. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

Włosko-francuski komediodramat Zwariować ze szczęścia oraz Mr. Gaga o jednym z najsławniejszych choreografów świata to tylko wybrane tytuły z repertuaru Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

 

Sala Warszawa
Niedziela 19 marca

Ozzy – 11.30
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 13.30
Maria Skłodowska-Curie – 15.30
Chata – 17.30
Wszystko albo nic – 20.10

Sala Goplana
Niedziela, 19 marca

Munio. Strażnik księżyca – 10.15, 14.10
Wszystko albo nic – 12.00
Noma my perfect storm – 16.00
Mr. Gaga – 18.30
Zwariować ze szczęścia – 20.30

 

Sala Morskie Oko
niedziela,19 marca

Chata – 10.10
Wrota bohaterów – 12.50
Ozzy – 15.00
Wyklęty – 16.50
Wściekłość – 19.00
Personal Shopper – 20.45
Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdynia, plac Grunwaldzki 2

Klub Filmowy zaprasza na projekcje:
godz. 18.00 - Moonlight
godz. 20.00 - Personal Shopper
Klub Filmowy, ul. Polska 1

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

17.03.2017 09:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Świat w miniaturze

Jak wyglądałby świat w miniaturze – takie pytanie często zadają sobie dzieci i dorośli. Nie musi ono pozostać bez odpowiedzi. Jeśli pragniemy odkryć piękno świata w pomniejszeniu wystarczy wybrać się w sobotę o godz. 14:00 do Muzeum Miasta Gdyni, by uczestniczyć w wernisażu wystawy "Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza".